Alksniupių koplyčia

Šaltiniai teigia, kad ši koplyčia pastatyta ant žmonių supilto pylimo, kuris buvo suformuotas laidojant mirusiuosius nuo siaučiančio maro.

Šių žemių savininkas 1853 metais pastatė koplyčią kaip padėką Dievui, kad išklausė maldas ir dvarininko sūnus pasveiko po sunkios ligos.

Pasižiūrėjus į koplyčią, galima pasakyti, kad ji – labai jaukus pastatėlis, tarsi namukas. Architektūra primena neogotikos sakralinį skambesį.

Išskirtinumas slypi paprastume

Koplytėlės interjeras vienanavis, yra vienas altorius, kurio centre matomas tapytas paveikslas. Jis, tikėtina, išlikęs nuo koplyčios pastatymo dienos, nes toks stilius būdingas devyniolikto šimtmečio viduriui.

Legendos byloja, kad Rusijos caro valdymo laikais šį altorių buvo numatyta išvežti, o patalpas padaryti sandėliu. Vežant altorių, vežimas su arkliais įklimpo ir niekaip nejudėjo iš vietos. To meto žmonėms tai buvo lyg ženklas, jog nevalia Dievo namuose savo tvarką įvedinėti, todėl apgręžė vežimą su arkliais ir parvežę pastatė altorių atgal į vietą.

Dar vienas dalykas, kuris atkreipė dėmesį koplyčioje, – tai Kristaus kančios kelią vaizduojančių paveikslėlių serija. Tai sovietinių laikų grafiniai piešiniai. Išties profesionaliai piešti vaizdai. Kiekvienas paveikslėlis per išreikštą emociją pasakoja apie visų žmonijos nuodėmių išpirkimą.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Alksniupių koplyčia
Alksniupių koplyčia
Alksniupių koplyčia
Alksniupių koplyčia
Alksniupių koplyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipsnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.