Ariogalos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

Ariogalos miestelis visais laikais buvo kietas riešutėlis visiems “išvaduotojams”, kurie kaskart, bandydami jį perkąsti, nusilauždavo dantis. Paskaitęs praeitį aprašančius metraščius, pamatysi nuolatinę žemaičių ir lietuvių kovą už kiekvieną šio krašto lopinėlį. Aplink Ariogalą vyko aršūs mūšiai, kuriuose mūsų krašto vyrai guldė galvas, gindami Lietuvos laisvę.

Tikriausiai daugeliui yra tekę keliauti senuoju Žemaičių plentu ir pravažiuoti Ariogalos miestelį. Iš pirmo žvilgsnio jis tarsi niekuo neišsiskiria iš kitų Lietuvos miestelių, tačiau, užsukęs ten, pajunti ypač stiprią energiją.

Gyvybė už laisvę

Privažiavę Ariogalos bažnyčią, pakalbiname čia sutiktus vietos gyventojus, kurie mielai pasakoja apie savo gimtąjį miestelį, jo istoriją.

Užėjome bažnyčios vidun. Kažkodėl nesižvalgydami nuėjome tiesiai prie pagrindinio altoriaus ir pradėjome filmavimą nuo ten. Priėję šv. Mišių stalą, pastebime herbą su užrašu. Tai Ariogalos herbas, kuriame parašyta: “Verčiau gyvybę prarasime, nei laisvę”. Trumpam susimąstai, atsigręži ir lėtai apžvelgi visą šventovės erdvę: tada supranti, kad iš čia ir sklinda ta ypatinga miestelio energija. Tai mūsų protėvių palikta žinutė ateities kartoms. Herbo užrašą verta perskaityti kelis kartus, kad suvoktum, ką reikia daryti, kai negandos užgriūva mūsų tautą. Ypač dabar svarbu nepasiduoti finansinių “išvaduotojų” pinklėse atsidūrusiems žmonėms.

Didžiulė padėka kompanijai UAB Creston“, kuri padeda žmonėms rasti savo išsvajotus namus ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

Kaskart, sulaukę tariamų „gerovės tautai“ nešėjų, tiesiog padovanokime jiems saują lietuviškų lazdyno riešutų – protingi supras tautos žinutę: „dantis išsilaušit norėdami įveikti mus“.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Ariogalos bažnyčia
Ariogalos bažnyčia
Ariogalos bažnyčia
Ariogalos bažnyčia
Ariogalos bažnyčia
Ariogalos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.