Baisogalos bažnyčia

Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčia

Karalius Žygimantas Augustas 1539 metais paskelbė dokumentą apie Baisogalos parapijos steigimą, bažnyčiai dovanojo 50 valakų žemės. Pradžioje Baisogaloje stovėjo medinė koplyčia, vėliau kryžiaus plano bažnyčia, kuri sudegė.

Baisogalos dvaro sodybos savininkas Vladas Komaras buvo labai turtingas žmogus ir turėjo gerų ryšių carinės Rusijos valdžioje. Todėl 1877 metais jis gavo leidimą iš paties Rusijos vidaus reikalų ministro statyti naują mūrinę bažnyčią. Vladas Komaras buvo įžvalgus žmogus, nes toji bažnyčia tapo ir įsiamžinimo vieta: čia yra jo giminės kripta.

Neįprastas atributas

Įėjęs į bažnyčią, truputėlį nustembi. Jeigu pastato išorėje persipynę įvairūs architektūriniai stiliai, tai viduje pastebi, kad čia vyrauja gotikinis stilius. Viskas labai kyla į viršų: aukštos kolonos, altoriai ir kitos detalės. Viskas ypatingai gražu.

Einant link pagrindinio altoriaus, žvilgsnis užkliūva už neįprasto atributo. Mums dar neteko matyti tokio dalyko nei vienoje bažnyčioje. Prie sakyklos pritvirtinta medinė ranka, laikanti kryžių. Tikrai neįprastas sprendimas. Jis tarsi primena žmonėms, kad jų mintys nenukryptų nuo pagrindinio dalyko:tai kiekvieno mūsų gyvenimo kryžius, kurį nešame patys.

Baisogalos bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Baisogalos bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Baisogalos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.