Bazilionų bažnyčia

Bazilionų Šv. Bazilijaus Didžiojo bažnyčia

Šis pastatas yra liaudiškos architektūros pavyzdys ir, galima sakyti, kad tai vienas seniausių tokių kūrinių, išlikusių iki mūsų laikų. Bažnyčia medinė, stačiakampio plano, vienanavė su vienu bokšteliu.

Šios šventovės atsiradimo priežastys labai įdomios, ir Bazilionų miestelis, o tuo metu kaimas, buvo labai svarbus. Čia gyvenę vienuoliai bazilionai daug dėmesio skyrė švietimui. Buvo įkurta mokyklą, kurioje mokėsi daug Lietuvos šviesuolių.

1835 metais carinės Rusijos valdžia vienuolius bazilionus iškėlė į Vilnių, o pastatą atidavė provoslavų bažnyčios žinion.

Turtingas interjeras

Po Pirmojo pasaulinio karo bažnyčia vėl atiteko katalikų bažnyčiai.

Jeigu užeitume į vidų, tai pamatytume stebinantį vaizdą. Interjeras turtingas ir spinduliuoja tautodailininko kūrybingumu. Kiek liaudies madų stilių pasikeičia, o šios bažnyčios lieka išsiskiriantis, iškilmingas.

Priėjus arčiau Šv. Dievo Motinos Marijos altoriaus, akys pastebi vieną skulptūrą. Tai šventojo Jono Nepomuko statula. Jis yra laikomas Čekijos globėju.

Tampa savotiškai įdomu, kad čia, Bazilionuose, stovi mažai lietuviams žinomo šventojo statula, todėl bazilioniškiai gali drąsiai didžiuotis tuo ir pasakoti žmonėms apie Bazilionų bažnyčioje stovintį istorinį vienuolių palikimą.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Bazilionų bažnyčia
Bazilionų bažnyčia
Bazilionų bažnyčia
Bazilionų bažnyčia
Bazilionų bažnyčia
Bazilionų bažnyčia
Bazilionų bažnyčia
Bazilionų bažnyčia
Bazilionų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Grinkiškio bažnyčia
Žarėnų bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.