Dapšionių Dievo Apvaizdos bažnyčia

Pirmą kartą pamačius šią bažnyčią, nustebina Iš pirmo žvilgsnio keistas statybos sprendimas. Norint patekti į bažnyčią, reikia praeiti pro varpinę. Tai kažkiek primena tvirtovę.

Jeigu kalbėti nūdienos žmogaus kalba, tokia varpinė primena sielos valymo patalpą. Kiekvienas žmogus, eidamas per ją, čia palieka visą negatyvią savo energiją ir tarsi dvasiškai apsivalęs praveria Dievo namų duris.

Dapšionių bažnyčios interjeras spinduliuoja gerą energiją. Čia daug šviesios erdvės, sienų baltumas susilieja su rausva atskirų detalių spalva ir nuteikia ramybei bei susikaupimui.

Katinėlis pasitiko Vilių Puroną tarpuvartėje

Juodas katinėlis su mistika, gerąja prasme, neturi nieko bendro. Bet pažiūrėkime, koks jis mielas ir kaip visą laiką mus lydėjo vaikščiojant prie Dapšionių bažnytėlės. Jis, tarytum norėdamas parodyti mums viską, vedė nuo vieno šventoriaus kampo iki kito.

Nors ir ne visuose kadruose katinėlis nufilmuotas, jis visą mūsų viešnagės laiką stovėjo šalia Viliaus Purono ir ragino mus eiti toliau, toliau ir toliau. Toks jo elgesys mums buvo tarsi pamokymas, kad ir žmonės būtų vienas kitam pastabesni, pakantesni ir nuoširdesni sutiktam keleiviui. Juk anksčiau lietuviai garsėjo vaišingumu ir visada paduodavo indą vandens ištroškusiam ar maisto išalkusiam. Mes raginame skaitytoją būtinai pažiūrėti šią filmuotą istoriją ir pagalvoti, kokie mes esame dabar.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią Lietuvą statant buitinių nuotekų valymo įrenginius ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Dapšionių bažnyčia
Dapšionių bažnyčia
Dapšionių bažnyčia
Dapšionių bažnyčia
Dapšionių bažnyčia
Dapšionių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Žeimelio bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
image
image

Comments are disabled.