Gasčiūnų bažnyčia

Gasčiūnų Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčia

Kelias tolimas, oras šaltas, tačiau diena saulėta ir nuotaikinga. Taip mus pasitiko Gasčiūnų bažnyčia ir Kurmaičių koplyčia.

Liaudies architektūros formų kuklus pastatas su dvišlaičiu stogu išsiskiria aukštu piramidiniu bokštu. Bokštą puošia apskritas žvaigždinis langelis ir du dideli langai su arkomis bei daugybe stiklų.

Bažnyčia medinė, stačiakampio plano, vienabokštė, vienanavė. Šventoriaus tvora sumūryta iš plytų, su arkiniais vartais. Jame stovi stulpinė varpinė, pastatyta 1933 m.

Kurmaičių koplyčia

Kelias į Gasčiūnus veda pro Kirmaičių koplyčią. Nusprendėme trumpam sustoti ir apžiūrėti ją.

Kurmaičių koplyčia, manoma, buvo pastatyta 1799 metais. Pastato planinė struktūra ir architektūrinė išraiška būdinga lietuvių liaudies architektūrai. Koplyčia originali tuo, kad jos stogas yra keturšlaitis lyg didelės pirkios.

Užėjęs vidun, nustembi pamatęs, kaip originaliai išsilaikęs visas interjeras. Jis yra vienanavis, gana jaukaus mastelio, centre vienas altorius, kuris naujai restauruotas. Norisi padėkoti tiems, kurie per šitiek metų išlaikė autentišką interjerą, todėl dabar galime tarsi prisiliesti prie to laiko vibravimo.

Galbūt, kaip sako Vilius Puronas, tai sentimentalu, bet sava, lietuviška.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Citma už nuoširdų dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”. Kompanija į Lietuvą importuoja vaisius ir daržoves atitinkančius Europos Sąjungos kokybės reikalavimus.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Gasčiūnų bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Žeimelio bažnyčia
Dapšioniai
Pamūšio bažnyčia
Rozalimo bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia

Comments are disabled.