Grinkiškio bažnyčia

Grinkiškio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

Pirmą kartą atvykus į Grinkiškio miestelį pamatai tipinį planą. Tai yra centrinę aikštę apie kurią išsidėstę svarbiausi to miestelio objektai: parduotuvės ir bažnyčia.

Kaip ir visuose Lietuvos miesteliuose mūsų filmavimo komandą pasitiko šilti ir sveikinantys Grinkiškio gyventojų žvilgsniai. Pradžioje žmonės klausinėja kas mes tokie, o vėliau su malonumu pasakoja įvairias istorijas iš savo ar senelių prisiminimų, rekomenduoja nufilmuoti vieną ar kitą įdomesnę Grinkiškių vietą.

Stiprūs pamatai

Klausydamas žmonių pasakojimų supranti, kaip svarbi jiems ši vieta, kurioje jie gyvena. Dauguma čia gimė, augo, mokėsi ir užaugino jaunąją kartą. Jaučiasi tvirtas tautos pamatas kaip ir bažnyčios, apie kurią šitas pasakojimas.

Iš pirmo žvilgsnio bažnyčios pastato architektūra savotiškai įdomi. Galima pastebėti, kad statinys kurtas ilgą laiką, nes apatinė, vidurinė ir viršutinės pastato dalys yra skirtingų stilių.

Pastatas yra baltos spalvos, tačiau skirtingai nuo mums įprasto dekoro (plytų mūras būna plokštuma), dabar matome tinkuotą sieną dažytą baltai, o atskiri fragmentai išryškina bažnyčios kontūrus. Žvelgiant į pastatą nejučia norisi pakomentuoti, kad įgyvendinant siekį turėti tvirtą bažnyčią, pastato architektūra ir statytojas buvo pasirinktas ne atsitiktinai.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala“, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią Lietuvą statant buitinių nuotekų valymo įrenginius ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Grinkiškio bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Kelmės bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Pakražančio bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.