Gruzdžių Švč. Trejybės bažnyčia

Tai viena iš gražiausių Šiaurės Lietuvoje išlikusių mūro bažnyčių, statytų XIV šimtmečio pabaigoje. Artėjant prie Gruzdžių, iš tolo galima matyti, kaip išnyra kraštovaizdyje vyraujantis raudonas bažnyčios pastatas, o į viršų kylantys bokštai miestelį daro ypatingą.

Stovėdamas šalia šventovės pastato, žaviesi jo didybe ir tvirtumu. Labai harmoningai suvestos plytų ir mūro proporcijos išryškina psiaudo gotikinį stilių.

Erdvus šventorius, kurį juosia raudonų plytų tvora su daugybe nišų šventųjų statulėlėms. Matyti, kad bažnyčios statytojas tikrai negailėjo plytų ir norėjo išradingai užpildyti erdvę.

Sklando legendos

Ko gero Gruzdžiai daugiau nei kiti miesteliai yra susiję su Šventąja Agota, nes jos vardu šventinta duona ne kartą gelbėjo miestelį nuo gaisrų.

Šiame filme Vilius Puronas pasakoja istoriją, kurią sužinojo iš Šiaulių Aušros muziejaus darbuotojo V. Vaitekūno. Teigiama, kad kilus vienam gaisrui, įvyko stebuklas ir Šventos Agotos duona sustabdė įsisiautėjusią ugnį. Šios istorijos teisingumo mes negalime įrodyti, tačiau žmonės iki šiol tiki Šventos Adotos duonos stebuklinga galia. Laikantis tradicijų, daugelio Gruzdžių gyventojų namuose galima rasti tokios duonos.

Juokaudamas Vilius pabrėžia, kad tokios tradicijos yra mielos mūsų širdims, nes kaimyninių šalių gyventojai tokiomis istorijomis negali pasigirti, o mes lietuviai galime. Todėl galime drąsiai vaikščioti užrietę nosis į viršų.

Didžiulė padėka kaimo turizmo sodybai GIRELĖ, kuri rengia šeimos šventes, vestuves, bernvakarius, mergvakarius, seminarus ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Gruzdžių bažnyčia
Gruzdžių bažnyčia
Gruzdžių bažnyčia
Gruzdžių bažnyčia
Gruzdžių bažnyčia
Gruzdžių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Aukštelkės bažnyčia
Kražių bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Šeduvos bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia

Comments are disabled.