Joniškio bažnyčia

Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

Joniškis – tai vienas iš šiaurės Lietuvos miestų, kuriame pastatyta nuostabaus grožio bažnyčia. Tiek joniškiečiai, tiek visa Lietuva gali didžiuotis, kad čia stovi toks puošnus pastatas. Šiame vaizdo įraše galite savo akimis pamatyti, kaip gražiai ir skoningai sudėliotas bažnyčios dekoras.

Apžiūrinėjant šventovę, toliau galima rasti nepaprastai daug įdomių detalių, kurias norisi parodyti. Bažnyčios fasadus puošia daug skulptūrų, kurias sukūrė skulptorius Vincentas Jakševičius. Jo meninis braižas kalba apie save. Gerai pažiūrėjus, matyti tikslus šventųjų asmenybių atvaizdavimas su didžiule pagarba joms.

Turtinga didybė

Būnant bažnyčios viduje stebina jos didingas ir turtingas dekoras. Nors internete šaltiniai skelbia, kad interjeras trinavis, tačiau mums, atvykėliams, kažkodėl atrodo, kad penkianavis. Nenorime kažko konstatuoti, tiesiog pasakojame tai, ką matome.

Suskaičiuojame septynis altorius. Pagrindinis altorius puošnus, jaučiasi klasicizmo ir baroko sąveika. Nišose patalpintos neobarokinės šventųjų skulptūros. Bažnyčios kūriniai, išskyrus altorių paveikslus, yra vientiso eklektinio stiliaus, būdingo to meto Lietuvos dailei.

Kada matai visa tai, džiūgauja širdis, kad Lietuva visais laikais buvo ir yra turtinga žmonių talentais.

Joniškio bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Joniškio bažnyčia
Joniškio bažnyčia
Joniškio bažnyčia
Joniškio bažnyčia
Joniškio bažnyčia
Joniškio bažnyčia
Joniškio bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.