Juodeikių bažnyčia

Juodeikių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Kunigo Vincento Jarulaičio rūpesčiu 1920 metais pastatyta dabartinė bažnyčia. Dauguma žmonių, ko gero, net neįsivaizduotų, kur yra Juodeikiai, jeigu čia nebūtų savo pėdsako palikęs vienas gerai žinomas žmogus. 1957 metais rugpjūčio mėn. iš tremties paleistas ir į Lietuvą grįžęs kunigavo Algirdas Mykolas Dobrovolskis. Žmonės jį labiau prisimena kaip Tėvą Stanislovą.

Tėvas Stanislovas nuoširdžiai rūpinosi ir puoselėjo Juodeikių bažnyčios aplinką tiek, kiek leido tuometinės galimybės. Reikia suprasti, kad jo veiksmus akylai stebėjo sovietiniai saugumiečiai. Nepaisant persekiojimo, žmonės mylėjo Tėvą Stanislovą, jam visaip padėjo.

Savitas stilius

Šventovės interjeras kuklus, palyginus su kitomis bažnyčiomis. Matome vienanavę erdvę, stovi trys altoriai. Jų stilistika – tai į praeitį nueinantis klasicizmas ir begimstantis modernizmas. Supranti, jog tai anuometinio laikmečio žmonių skonis ir supratimas apie bažnytinį meną. Tai atspindi tapybos elementai ant drobės ir šventųjų statulėlės.

Bendru masteliu vertinant – viskas padaryta skoningai. Žmonės, sukūrę visus šiuos kūrinius, nuėjo į nebūtį, o jų darbai ir toliau spinduliuoja Dievo buvimą.

Juodeikių bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Juodeikių bažnyčia
Juodeikių bažnyčia
Juodeikių bažnyčia
Juodeikių bažnyčia
Juodeikių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.