Juozapavos bažnyčia

Juozapavos Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado bažnyčia

Vyskupas Juozapas Arnulfas Giedraitis 1825 metais Beržėnų apskrities vėliavininkui Juozapui Nagurskiui leido Dirvėnų dvare pastatyti mūrinę bažnyčią. Ji 1829 metais užbaigta ir fundatoriaus garbei pavadinta Juozapavu.

Bažnyčia vienanavė, sienos sumūrytos iš skaldytų akmenų, pastato kampai išpildyti raudono molio degtomis plytomis, kurios pastato išvaizdą padaro patraukliu ir išbaigtu.

Tai, kad pastatas per laiką išliko nepaliestas nei karo negandų, nei gamtos stichijų, galima sakyti, kad meistras ją padarė pakankamai tvirtą.

Skausmingas išgyvenimas

Bažnyčios interjeras kuklus, jį puošia keturi altoriai. Ypatingas dėmesys skiriamas Šv. Mergelės Marijos statulai, kuri turi savo išlikimo istoriją.

Ši statula anksčiau stovėjo arkoje virš pagrindinių bažnyčios durų. Žmonių pasakojimai byloja, kad Antrojo pasaulinio karo metu pro šalį važiavo mūsų šalies “išvaduotojai” – Sovietinės armijos kareivių būrys. Dėmesį patraukė ši statula, todėl kareiviai panoro apšaudyti statulą automato serijomis.

Po tokių veiksmų šitų kareivėlių likimas nėra žinomas, paliekame tai Aukščiausiojo teismui, tačiau Šv. Mergelės Marijos statula buvo restauruota ir pastatyta bažnyčios viduje, kad netrukdytų to meto idėjinių bolševikų ideologijai.

Juozapavos bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Juozapavos bažnyčia
Juozapavos bažnyčia
Juozapavos bažnyčia
Juozapavos bažnyčia
Juozapavos bažnyčia
Juozapavos bažnyčia
Juozapavos bažnyčia
Juozapavos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.