Kairių bažnyčia

Kairių Švč. Mergelės Marijos, Belaisvių Vaduotojos, bažnyčia

Kairių bažnyčia tik iš pirmo žvilgsnio atrodo kukliai, pasakoja Vilius Puronas, bet kai pasidomi jos istorija, supranti, kad ji yra įdomi ir kartu charakteringa mūsų Lietuvėlei. Bažnyčia buvo pastatyta apie 1792 metus. Pastato architektūra yra vietos mūrininkų kūrinys. Per laiką kitų kūrėjų buvo suformuotas dabartinis bažnyčios siluetas.

Interjeras, galima sakyti, taip pat kuklus ir niekuo neypatingas. Sienos dažytos šviesiomis spalvomis, o tai suteikia bažnyčiai jaukumo. Baltos kolonos tarsi dalina pastatą į tris dalis, tačiau tai jo kūrėjai sugalvojo norėdami užtikrinti jos tvirtumą.

Kaip viskas prasidėjo?

Istorijos apie bažnyčios atsiradimą sklando įvairios ir nei viena neturi rimto pagrindo. Norisi tikėti, kad bažnyčia pastatyta vietos gyventojų iniciatyva. Vėliau ir vietos didikai prisidėjo savo pinigais.

Pradžioje bažnyčia savo kunigo neturėjo. XX amžiaus pradžioje Žvygų kaimo gyventojas Murza parodė gražią iniciatyvą, kad Kairiai turėtų nuolatinį kunigą, ir jau 1907 metais buvo pastatyta klebonija bei jos išlaikymui skirta ūkio sistema.

Visai neseniai pro Kairius važiuodavome pagrindiniu keliu į Radviliškį ir galėdavome matyti bažnyčią ant ežero kranto. Tačiau ekonomika diktuoja savo reikalavimus – buvo naujai suformuotas aplinkelis, kuris miesteliui ir jame esančiai bažnyčiai suteikė ramybę.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Kairių bažnyčia
Kairių bažnyčia
Kairių bažnyčia
Kairių bažnyčia
Kairių bažnyčia
Kairių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Lygumų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Pakruojo bažnyčia
Linkuvos bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.