Kalnujų Šv. Viktoro bažnyčia

Kalnujų bažnyčią galima rasti visai netoli Raseinių: tereikia nuo jų automobiliu važiuoti vos 10 minučių. Pirmą kartą atvažiavęs į Kalnujų miestelį, iš karto pastebi Antrojo pasaulinio karo metu sugriautos bažnyčios griuvėsius. Matosi, kad kažkada būta gražaus ir didingo statinio.

Po karo buvo pastatyta kukli bažnytėlė. Manyta, kad tai bus tik laikinas pastatas, bet jis išliko ir iki šiol atlieka šventovės funkciją. Apėjęs aplink, pamatai, kad tai, galima sakyti, niekuo neišsiskiriantis paprastas namukas ir tik du ornamentiniai kryžiai ant stogo parodo, kad tai sakralinė vieta. Šventorius atviras, su mediniu drožinėtu kryžiumi ir medine varpine, kuri stačiakampio plano, su pakeltu bokšteliu varpui.

Jautiesi tarsi namuose

Kalnujų bažnyčia vienanavė, turi vieną altorių. Prie jo pakabintas varpelis, rastas senosios bažnyčios griuvėsiuose. Įrengtas balkonas su baliustrų tvorele. Interjeras kuklus, bet labai jaukus ir primena tarytum šiltus namus, kuriuose esi laukiamas. Sienos iškaltos vertikaliomis natūralaus medžio lentomis. Matosi, kad viskas sutvarkyta pasišventusių žmonių rankomis. Aplinka tiesiog spinduliuoja meile Dievui.

Aplankėme dešimtis bažnyčių įvairiuose miestuose, miesteliuose ir kaimuose, išgirdome įvairiausių istorijų, kaip išgyveno žmonės sunkmečius, tačiau negandos neįveikė nuoširdaus lietuvių tautos tikėjimo. Šiandien Lietuva išgyvena didžiulę, visą pasaulį apėmusią pasaulinę katastrofą. Dėl pandemijos žmonės uždaryti namuose, visuotinė sukausčiusi milijonus planetos gyventojų, todėl ir ši video istorija skelbiama neatsitiktinai.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala“, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią aplinką ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

Žvelgdamas į sugriautos mūrinės bažnyčios liekanas, supranti, kad dabar pats laikas atsigręžti į save. Pažvelgti į savo sielos vidų ir surasti jėgų naujam gyvenimui, Dievas yra kiekviename iš mūsų, reikia tikėti ir pasitikėti juo. Turime tarsi pabusti iš materializmo, egoizmo ir malonumų letargo miego, nes būtent dabar yra pabudimo metas.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Kalnujų bažnyčia
Kalnujų bažnyčia
Kalnujų bažnyčia
Kalnujų bažnyčia
Kalnujų bažnyčia
Kalnujų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.