Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčia

Kėdainių miestas šiandien yra gerai žinomas daugeliui žmonių Lietuvoje. Vieniems tai ne tik miestas, bet, galima sakyti, Europos centras, kitiems asocijuojasi su agurkais. Yra teigiančių, kad tai agurkų sostinė. Žinoma, tai humoras, o mūsų pasakojimas ne apie tai. Mūsų žvilgsnis krypsta į Kėdainių centre stovinčią medinę bažnyčią, kurios pirmtakė  buvo pastatyta XVI amžiaus pradžioje.

Šventovei teko išgyventi įvairius nelengvus laiko tarpsnius iki tol, kol buvo deramai restauruota ir išpuošta, kol tapo tokia, kokia yra nepriklausomoje šių dienų Lietuvoje. Žmonės ją gali aplankyti bet kuriuo dienos metu, nes durys visada plačiai atvertos.

Dekoruota aukso ir sidabro spalvomis

Kėdainių bažnyčia, stovinti miesto centre, yra trinavė, lotyniško kryžiaus plano.

Užėjus vidun, truputėlį nustebina netikėtas spalvų pasikeitimas. Iš lauko bažnyčios sienos dažytos tamsiai ruda spalva, o viduje tave pasitinka šviesus interjeras. Sienos ir grindys dažytos baltai, o mediniai altoriai itin spalvingi: pagrindinis šviesiai mėlynos spalvos, šoniniai laukia dekoravimo, bet atskiros detalės neseniai nušvito aukso ir sidabro spalvomis. Visa tai išties karališkai įspūdingai atrodo.

Žvalgantis po šventovę, gera grožėtis vaizdu ir norisi pasidžiaugti visais žmonėmis, kurie prisidėjo prie bažnyčios atnaujinimo.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala“, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią aplinką ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Kėdainių bažnyčia
Kėdainių bažnyčia
Kėdainių bažnyčia
Kėdainių bažnyčia
Kėdainių bažnyčia
Kėdainių bažnyčia
Kėdainių bažnyčia

Video yra rodomas paveikslėlis XIX a. pradžios Ozemblovskio litografija. Patiksliname P. Galaunės piešinį apie kurį vaizdo įraše pasakoja Vilius Puronas.

Šv. Juozapo Kėdainių bažnyčia

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu.

Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.