Kėdainių šv. Jurgio bažnyčia

Svečiuodamasis Kėdainiuose pastebi, kad yra ne viena šventovė. Ypač šv. Jurgio bažnyčią galima pastebėti iš toli, nes ji stovi ant kalno. Manoma, kad mūrinė bažnyčia pastatyta iš lietuvių pilies liekanų XV a. pirmojoje pusėje.

Automobiliu pervažiavęs tiltu per Nevėžį, atsiduri aukšto pylimo papėdėje. Pažvelgi aukštyn ir supranti, kad čia tikrai galėjo stovėti pilis. Net dabartinės bažnyčios pastatas primena gynybinės pilies sienas. Lipant laiptais link bažnyčios, netikėtai šmėsteli mintis, kad lietuvius puolę priešai tikrai turėjo ką veikti norėdami įveikti šio krašto gynėjus.

Svaiginantis aukštis

Užėjus bažnyčios vidun, atsiveria didžiulės erdvės. Interjeras trijų navų. Žvelgiant į centrinį altorių, po truputį žvilgsnis krypsta į viršų, nes lubose matyti gražiai persipynęs gotikinis dekoravimas. Atsigręžęs į bažnyčios vidurį, po truputį žengdamas, matai eilę storų kolonų, aukštai iškeliančių bažnyčios skliautus. Virš pagrindinio įėjimo į šventovę durų yra balkonas ir įspūdingi vargonai.

Besižvalgydami atkreipiame dėmesį, kad šioje bažnyčioje labai gera akustika. Toks jausmas, kad jei kalbėtum, būdamas bažnyčios gale, tai prie centrinio altoriaus puikiai girdėtųsi. Meistrai, kurie statė šį pastatą prieš kelis šimtus metų, tikrai išmanė savo amatą. Vargu, ar dabar XXI a. žmogus sugebėtų taip pastatyti tokį statinį, net pasinaudodamas pažangiausia technika.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala“, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią aplinką ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Kėdainių šv. Jurgio bažnyčia
Kėdainių šv. Jurgio bažnyčia
Kėdainių šv. Jurgio bažnyčia
Kėdainių šv. Jurgio bažnyčia
Kėdainių šv. Jurgio bažnyčia
Kėdainių šv. Jurgio bažnyčia
Kėdainių šv. Jurgio bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.