Kelmės bažnyčia

Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

Ši šventovė yra viena iš nedaugelio bažnyčių Lietuvoje, kurios statybai leidimą davė Lietuvos Didysis kunigaikštis Vytautas Didysis. Ši bažnyčia iš pradžių buvo katalikiška, tačiau kurį laiką buvo atitekusi reformatams. 1608 metais ji buvo grąžinta katalikams. Medinė bažnyčia išstovėjo tris šimtus metų.1908 metais jos vietoje klebono Petro Janušausko rūpesčiu pastatytas gražus, tvirtas, raudonų plytų mūrinis pastatas.

Bažnyčia neogotikinė, lotyniško kryžiaus plano, su trisiene apside ir aukštu fasado bokštu. Vidus trijų navų, atskirtų pilioriais. Bažnyčios šventoriaus teritoriją juosia mūrinė tvora su arkiniais vartais.

Aplodismentai statytojams

Norisi pasakyti komplimentą šventovės architektui. Bažnyčios viduje meistriškai išspręstas akustikos klausimas. Vargonų skambesys tolygiai ir vienodai girdisi visame pastate. Ši garso vibracija skatina žmones atsiverti kitokiai mąstysenai. Dvasiškio sakomi žodžiai mišių metu girdisi aiškiai, suprantamai ir, norisi pasakyti, įkvepiančiai, tačiau taip spinduliuoja gerumas, ramybė ir meilė.

Pasidairius interjere, galima pamatyti nuostabių paveikslų, kurie tapyti praėjusio šimtmečio pradžioje. Jie taip pat skleidžia tam tikrą energiją, mena praeities žmonių išgyvenimus ir jausmus.

Kelmės bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Kelmės bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Kelmės bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.