Kolainių bažnyčia

Klovainių Švč. Trejybės bažnyčia

Klovainių (Krivaičių) dvaro savininkas Jeronimas Valavičius 1621 metais pastatė medinę bažnyčią. Vėliau pastatas buvo restauruotas ir prie jo pristatytas keturių registrų varpinės bokštas.

Nežiūrint į tai, kad Jaronimas Valavičius pastato tvirtą, erdvią ir gražią bažnyčią, žmonės tuo metu nelabai norėjo ją lankyti. Klovainių krašte anuomet dar gyveno nemažai žmonių, kurie išpažino senuosius baltų dievus, todėl juos nelabai traukė naujovės.

Kunigui pasiskundus, J. Valavičius lietuvišku raštu nustatė tvarką, pagal kurią žmonės privalėjo lankyti bažnyčią. Priešingu atveju buvo baudžiami finansiškai arba išplakant.

Gražūs altoriai

Bažnyčios vidus kuklus, bet kartu įspūdingas. Pro didelius langus vidun patenka daug šviesos. Viskas viduje matosi taip aiškiai, lyg būtų įjungtas kažkoks šviesos šaltinis.

Kitas įdomus dalykas: bažnyčia lyg ir vienanavė, tačiau viduje esančios kolonos tarsi dalina ją į tris navas.

Čia stovi trys vėlyvojo baroko altoriai. Juose esančios skulptūros derintos su tapyba, kuri aiškiai mena daugiau nei dviejų šimtų metų istoriją.

Klovainių bažnyčia, man, kaip filmo kūrėjui, paliko didelį įspūdį. Juolab, kai žinai, jog 1923 metais, tavo seneliai, Jadvyga ir Alfonsas Balčikoniai, čia sumainė aukso žiedus, davė įžadus vienas kitam ir po to kartu nugyveno ilgą gyvenimą, šventė auksines vestuves.

Kolainių bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Kolainių bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kolainių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.