Kurtuvėnų bažnyčia

Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčia

Iš kur bepažvelgtum į Kurtuvėnus, iš visur matosi bažnyčios bokštai: balti, elegantiški. Kiek metų jau praėjo, tačiau jie vis dar neišeinantys iš mados. Kurtuvėnų bažnyčia pastatyta 1796 metais ir jos architektas Martynas Knakfusas. Lietuvos architektai, dizaineriai gerai žino to žmogaus pavardę. Tai vienas iš vedančiųjų to laikmečio architektų.

Klasika šneka pati už save. Bažnyčios pastatas iš lauko yra baltos spalvos, atskiromis pakopomis kylantis įviršų, kur susilieja su debesimis.

Pažvelkime vidun

Bažnyčios interjeras taip pat įdomus. Pagrindinis ir šoniniai altoriai aiškai matosi begimstančio klasicizmo kūrinėliai. Trinavė bažnyčia pakankamai erdvi ir joje gerai sklinda garsas. Pagal tai galima suprasti, kad architektas išmanė savo darbą.

Šviestuvas kabantis bažnyčios viduryje yra 1495 metais statytos bažnyčios išsaugotas inventorius ir tokiu radiniu ne kiekviena bažnyčia gali pasidižiuoti.

Dar vienas įdomus dalykas. Lietuvėlėje bažnyčių yra daug, tačiau mažai tokių pastatų, kur leidžiama apsilankti rūsyje. Stovėdamas viduje, prieblandoje pasijauti nejaukiai, o kartu ir romantiškai, tarytum nukeltų tave keletą šimtmečių atgal. Taip, kad požemiai irgi yra įdomūs, ne vien interjerai.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią Lietuvą statant buitinių nuotekų valymo įrenginius ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Kurtuvėnų bažnyčia
Kurtuvėnų bažnyčia
Kurtuvėnų bažnyčia
Kurtuvėnų bažnyčia
Kurtuvėnų bažnyčia
Kurtuvėnų bažnyčia
Kurtuvėnų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Kražių bažnyčia
Mažeikių bažnyčia
Pakruojo bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kurų bažnyčia
Šiaulių bažnyčia

Comments are disabled.