Kurų bažnyčia

Kurų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

Bažnyčia yra liaudies architektūtos kūrinys, kuris labai gražiai įsiriša į lietuvišką kraštovaizdį. Važiuojant iš Radviliškio į Šiaulius, galima pastebėti dešinėje kelio pusėje bažnyčios siluetą.

Bažnyčia yra kapinaičių teritorijoje. Gal per drąsu taip sakyti, bet juk anksčiau buvo įprasta žmones laidoti šventoriuje. Dabar kapų teritorija išsiplėtė už bažnyčios tvoros, todėl ir susidaro įspūdis, kad jau pati bažnyčia stovi pastatyta kapinėse.

Čia toliau laidojami žmonės ir pulsuoja šventovės gyvybė.

Žmogiškas paprastumas

Bažnyčia medinė, viduje labai kukli: vienas didelis altorius, kurį puošia šventųjų statulos. Matyti, kad lubos naujai kaltos medinėmis lentelėmis, o sienos ir langai dar laukia savo eilės.

Įspūdį padarė tai, kad šioje bažnyčioje žmonės labai gausiai renkasi sekmadieniais į mišias. Vadinasi, čia gyvenantiems žmonėms ji yra labai svarbi. Patys žmonės labai mieli ir šilti. Pamatę mus, sveikinasi tarytum būtume savi. Mums, miestiečiams, tai nėra įprasta, bet kartu gera jausti žmogišką paprastumą.

Norisi šiems žmonėms palinkėti ir toliau būti tokiais paprastais, žemiškais ir spinduliuojančiais meilę kiekvienam sutiktam žmogui. Lietuva ir yra stipri, kol joje dar gyvas žmoniškumas.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią Lietuvą statant buitinių nuotekų valymo įrenginius ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Kurų bažnyčia
Kurų bažnyčia
Kurų bažnyčia
Kurų bažnyčia
Kurų bažnyčia
Kurų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Šiaulių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia
Dapšioniai
Žarėnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia

Comments are disabled.