Kužių bažnyčia

Kužių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia

Pirmą kartą apie Kužiuose esančią bažnyčią rašytiniuose šaltiniuose užsiminta 1652 metais. Tai buvo medinė bažnyčia, vėliau po gaisrų ir amžių negandų 1932 metais pastatyta tvirta gelžbetoninė bažnyčia. Deja, Antrojo pasaulinio karo vėtros vėl ją sugriovė. Dabar sugriautos šventovės vietoje stovi mokykla, o medinė bažnyčia pastatyta šalia, kitoje gatvės pusėje.

Šiandieninės bažnytėlės istorija taip pat įdomi. Ji 1946 metais buvo atvežta iš Gruzdžių kapinių ir pastatyta kaip laikinas pastatas. Ėjo laikas, dingo mūrinės bažnyčios griuvėsiai, o ši bažnytėlė toliau stovėjo. Ir štai dabar pažiūrėkite: bažnyčia tvarkingai suremontuota ir puošia Kužių miestelio centrą.

Jaukus paprastumas

Užėjęs į šventovę, pamatai, kad interjeras nėra ypatingas, tačiau jautiesi kaip namuose. Švaru, neperkrauta, o pats interjeras skleidžia jaukią vibraciją.

Bažnytėlė yra vienanavė, šviesaus spalvinio sprendimo, jos trisienė apsidė. Altorius, galima sakyti, paprastas, tačiau, gerai pažiūrėjus, jis nėra kuklus, nors tai yra tautodailininko kūrinys.

Mūsų žvilgsnius patraukia nedidelis trikampis langelis virš altoriaus, kuris praleidžia šviesos srautą iš lauko. Mūsų galva, Jis tikrai gražiai įsikomponuoja į bažnyčios interjerą.

Kužių bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Kužių bažnyčia
Kužių bažnyčia
Kužių bažnyčia
Kužių bažnyčia
Kužių bažnyčia
Kužių bažnyčia
Kužių bažnyčia
Kužių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.