Leckavos bažnyčia

Leckavos Šv. Lauryno bažnyčia

Ši medinė bažnyčia, galima sakyti, yra viena iš kukliausių bažnyčių šiaurės Lietuvoje. Šiek tiek primena klojimą, ir tik mūrinė tvora, juosianti teritoriją, bei varpinė leidžia suprasti, jog čia yra šventovė.

Leckavos bažnyčia daug kartų kilo iš pelenų kaip paukštis feniksas. Pirmoji katalikų bažnyčia šioje vietoje pastatyta 1630 metais, vėliau ji sudegė, o jos vietoje dvaro savininkas pastatė didesnę. 1783 metais bažnyčia vėl sudegė. Po poros metų Adomas Gurskis ją atstatė.

Antrasis pasaulinis karas ją vėl sudegina. Sovietų valdžia ilgai neleido atstatyti bažnyčios, tačiau iš tremties grįžusių žmonių lėšomis 1958 metais ji buvo naujai pastatyta.

Duok ramybę mūsų dienose

Bažnyčios vidus labai kuklus. Matyti, kad statyta kukliai, nes tuo metu biudžetas, kurį sudarė surinktos tremtinių lėšos, buvo ribotas. Tačiau kai atkreipi dėmesį į smulkmenas, pamatai, kad jos harmoningos. Stovintis altorius buvo atvežtas iš kitos bažnyčios, bet atrodo, kad jis būtų specialiai darytas šiai bažnyčiai.

Dar galima pastebėti šalia altoriaus, garbingoje vietoje, padėtą senąjį bažnyčios varpą. Ant paties varpo matosi senovinis lietuviškas tekstas, kurį skaitydamas, tarsi girdi to laikmečio varpo skambesį ir žmonių kalbą. Šiandien šis varpas perskilęs ir garbingai ilsisi, tačiau dar yra žmonių, kurie prisimena jo ypatingą skambesį, kvietusį žmones rinktis į sekmadienines pamaldas.

Leckavos bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Leckavos bažnyčia
Leckavos bažnyčia
Leckavos bažnyčia
Leckavos bažnyčia
Leckavos bažnyčia
Leckavos bažnyčia
Leckavos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Bazilionų bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Memakščių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.