Linkuvos bažnyčia

Linkuvos Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia

Šios bažnyčios istorija prasideda 1500 metais. Lotyniško kryžiaus plano statinys mūrinis, su dviem bokštais, kurių viename kabo varpai, ir šešiais bokšteliais frontone.

Bažnyčia renesansinė, vidus trijų navų. Įvairiuose šaltiniuose minimi penki altoriai, tačiau filmuojant suskaičiavome septynis. Jeigu žiūrint pasauliečio akimis, tai penki didesni ir du mažesni altoriai.

Pats dekoras atrodo išties turtingas. Sakoma, kad nuo karmelitų laikų jis beveik nepakitęs.

Spinduliuoja meilė

Akcentuose, kuriuos matome stovėdami bažnyčios viduje, atsispindi laikmečio grožio supratimas. Kiekviena statula perteikia emociją, kuri pulsavo prieš penkis šimtus metų. Kiekviename veide įžiūrimas savas išgyvenimas, o gal istorijos pasakojimas ateities kartoms. Žodžiais to neįmanoma nusakyti, reikia atvažiuoti ir patiems pamatyti bei pajausti.

Centriniame altoriuje – Švenčiausiosios Mergelės Marijos Škaplierinės paveikslas. Kalbama, jog šis paveikslas žmonių labai mėgstamas, vertinamas, stebuklingu laikomas. Šis tapybos darbas dengtas kalinėtu metalu, o vietinių gyventojų pašnibždomis sakoma, kad iš tikro aukso.

Ar tai tiesa, mums taip ir liko paslaptis.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Linkuvos bažnyčia
Linkuvos bažnyčia
Linkuvos bažnyčia
Linkuvos bažnyčia
Linkuvos bažnyčia
Linkuvos bažnyčia
Linkuvos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Raudėnų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.