Maironių bažnyčia

Maironių Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

Kai pavažinėji po visą Lietuva, nesvarbu, po Aukštaitiją ar Žemaitiją, pamatai, kad bažnytėlės pabirusios po visą mano tėvynę. Kiekvienoje iš jų gali rasti ką nors įdomaus. Štai mes filmuojame Maironių bažnyčią. Atrodo, joje nieko ypatingo: paprasta, kukli, medinė bažnyčia, o vis tik viduje randi keletą įdomių dalykų.

Tai paveikslai, kurie nutapyti labia seniai. Vienas iš jų -“Trys karaliai” yra senesnis už pačia bažnyčią. Tai mums pasakoja apie prieš tris šimtus metų gyvenusius žmones ir jų tapybą. Tikrai, ir tada žmonės gebėjo talentingai valdyti teptuką.

Gyvybės šaltinis

Vos už poros kilometrų, važiuojant automobiliu iš Maironių link Tytuvėnų, palei kelią galima pamatyti mūrinę koplytėlę. Pasak apie ją sklandančios legendos, čia galima išgyti nuo įvairiausių ligų, todėl ši vieta ir dabar labai traukia žmones. Jie atvyksta ne tik pasimelsti, bet ir pasisemti iš šalia esančio šulinio vandens, kuris taip pat turi stebuklingų galių.

Istorijos, kurias pasakoja Vilius Puronas apie Maironių koplyčia, labai įdomios. Jei kam smalsu, verta pažiūrėti video, o dar geriau atvykite patys ir pamatysite. Tuo pačiu paragausite tyro vandens. Jei norėsite, galėsite pasisemti į valias. Galų gale pakaks trumpai pabūti čia, ir pajusite, kaip palaima aplanko atvykusį į šią istorinę vietą.

Kiekvieno mėnesio 13 dieną čia vyksta pamaldos, į kurias susirenka nemažai žmonių.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią Lietuvą statant buitinių nuotekų valymo įrenginius ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Maironių bažnyčia
Maironių bažnyčia
Maironių bažnyčia
Maironių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.