Mažeikių bažnyčia

Mažeikių Švč. Jėzaus Širdies bažnyčia

Bažnyčios statyba vyko 1930-1936 metais. Projekto autorius yra tarpukario Lietuvos architektas Vytautas Landsbergis – Žemkalnis. Šioje bažnyčioje verta atkreipti dėmesį į dekorą. Dokumentuose yra paminėta, kad Antrojo pasaulinio karo metu 1943 metais dailininkas Rimtas Kalpokas dekoravo interjerą. Paminėjus šias pavardes, norisi pabrėžti, kad Mažeikiai nėra užkampis Lietuvos pasienyje. Tais laikais ir dabar miestas buvo mūsų valstybės sudėtinė dalis. Taip pat solidi, taip pat mylima ir sava. Tai atspindi žymių žmonių atlikti darbai, kuriais didžiuojasi Lietuva.

Spinduliuoja ramybe

Vaikščiojant po bažnyčios šventorių, jaučiama ramybė. Apsidairai aplink ir pastebi šiuolaikinius pastatus, kurie tarytum skendi toje ramumoje. Ko gero taip pat neatsitiktinai šalia įrengtas senamiesčio parkas, kuriame gražiai laiką leidžia mažeikiškiai.

Gal čia gyvenantys žmonės jau priprato prie tokio vaizdo ir ramybės, bet atvykėlį, matant tai pirmą kartą, apima geras jausmas. Tokio įspūdžio nepatirsi didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Kaip sako Vilius Puronas, kažkada gerą toną kraštovaizdžiui davęs pastatas dar ir dabar diktuoja madą šiuolaikinėje erdvėje. Matydami tai, turime didžiuotis tuo, ką turime šiandien, ir ,prieš palikdami šią audrų planetą, papasakoti bei išmokyti ateities kartas tęsti mūsų pradėtą darbą.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią Lietuvą statant buitinių nuotekų valymo įrenginius ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Mažeikių bažnyčia
Mažeikių bažnyčia
Mažeikių bažnyčia
Mažeikių bažnyčia
Mažeikių bažnyčia
Mažeikių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Leckavos bažnyčia
Joniškio bažnyčia
Raseinių bažnyčia
Tytuvėnų bažnyčia
Kelmės bažnyčia
Memakščių bažnyčia

Comments are disabled.