Meškuičių bažnyčia

Meškuičių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčia

Pastatyta 1897 metais beveik per vienerius metus. Statybos procesas buvo skubus, nes pasitaikė palankus metas mūrinių bažnyčių statybai. Tuometinė valdžia buvo atšaukusi medinių bažnyčių pūdymo įsakymą.

Bažnyčia yra neogotikinė, raudono mūro, su į viršų kylančiais dviem bokštais, iš kurių skamba varpo kvietimas pakelti akis į viršų. Žiūrėdamas supranti, jog visais atžvilgiais ji yra neatskiriama Meškuičių miestelio įvaizdžio dalis. Nors daug laiko praėjo, kai žiūri į didingą statinį, matai architektūroje sustingusią muziką. Jeigu gerai įsiklausysi, tikrai ją išgirsi ir kas kartą vis kitokią.

Paslaptingas miestelis

Meškuičiai – lyg ir prastas Lietuvos miestelis, tačiau kai pradedi domėtis jo praeitimi, supranti, kad yra ypatingas. Kaip ir daugelį kitų miestelių, jį gaubia saviti praeities išgyvenimai bei įstorijos.

Šiose vietose nuolat vyko įvairios kovos. Visai netoli nuo čia yra ta vieta, kur vyko garsusis Saulės mūšis ir jame kalavijuočiai gavo pamoką. Vėliau švedų armijai puolant Šiaulius, užpuolikai patyrė lietuvių pasipriešinimą. Gaila, kad atsirado išdavikų, kurių padedami švedai įžengė į Šiaulius.

Vėliau už išdavystę nedorėliai buvo nubausti, o ši pamoka byloja, kad Dievo sprendimas visada pulsuoja ta tiesa, kurios mums, paprastiems Žemės žmonėms, neduota suprasti.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią Lietuvą statant buitinių nuotekų valymo įrenginius ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Meškuičių bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Meškuičių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Šeduvos bažnyčia
Radviliškio bažnyčia
Linkuvos bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kurų bažnyčia

Comments are disabled.