Micaičių bažnyčia

Micaičių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia

Iš pirmo žvilgsnio pastatas primena medinį namą su bokšteliu, stovintį viduryje kapinaičių, tačiau jame slypi daug įdomios istorijos apie čia gyvenusius žmones.

Ketūnų dvaro savininkas J. Koziela-Poklevskis Micaičiuose 1808 metais pastatė medinę bažnyčią. 1901 metais čia kunigavo Juozas Tumas-Vaižgantas, kuris stipriai puoselėjo lietuvybę. Už tai buvo nekenčiamas ir koneveikiamas tuo metu lenkiškumą propagavusių kunigų.

Juozas Tumas-Vaižgantas buvo tris kartus baustas vyskupijos ir gubernijos valdžios už savo veiklą. Micaičiuose gyveno apie vienuolika mėnesių ir buvo perkeltas į kitą parapiją.

Gerose rankose

Bažnyčios interjeras savotiškai įdomus. Čia gana originaliai panaudotas apkalinėjimo lentelėmis metodas. Altoriai kuklūs, tačiau visiškai atliekantys savo funkciją.

Ilgiau pabuvęs suvoki, kad pastatas gyvas ir jis turi savo šeimininką. Čia viskas sutvarkyta, grindys išklotos minkštais kilimais, kurie švarūs lyg niekas jais nevaikščiotų. Šventovėje gera būti, nes traukia savo švara ir pro langus sklindančia pavasarine šviesa.

Kaip pasakoja Micaičių klebonas Aleonidas Budrius, žmonės tikrai nuoširdžiai puoselėja savo bažnytėlę, savo lėšomis remontuoja ją, dovanoja įvairius daiktus. Galima pasidžiaugti tiek prieš du šimtus metų gyvenusiais, tiek šiandien Micaičiuose gyvenančiais žmonėmis, kuriems svarbu saugoti lietuvybę.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Micaičių bažnyčia
Micaičių bažnyčia
Micaičių bažnyčia
Micaičių bažnyčia
Micaičių bažnyčia
Micaičių bažnyčia
Micaičių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Baisogalos bažnyčia
Agailių koplyčia
Memakščių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.