Milašaičių Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčia

Milašaičių bažnyčia stovi netoli Žemaičių plento, todėl važiuoti iki jos geru magistraliniu keliu buvo vienas malonumas. Atvykus į Milašaičių centrą, nesunku pastebėti medinę bažnytėlę. Ji suręsta iš eglinių rąstų ir pastatyta ant aukštų akmens pamatų, turi liaudies architektūros bruožų, yra stačiakampio plano. Iš lauko matyti, kad ji apkalta vertikaliomis lentomis. Pastatas turi du bokštelius, ant kurių kaltiniai metaliniai kryžiai.

Užėjęs į šventovės vidų, pastebi, kad interjeras kuklus: jį puošia trys mediniai altoriai su medinėmis ir gipsinėmis šventųjų skulptūromis.

Paslėptas altorius

Iš vietinių žmonių sužinojome įdomų faktą – antrąjį centrinį altorių atrado Tėvas Stanislovas. Tai senosios bažnyčios keturios altoriaus puskolonės, tarp kurių stovi trys tautodailininkų išdrožtos baltai dažytos medinės skulptūros. Kai stovi šalia ir matai iš taip arti, supranti, kad neįtikėtiną energiją skleidžia kiekviena iš jų. Keistas jausmas apima, kai ranka palieti 200 metų senumo kūrinį. Jo centre Nukryžiuotojo skulptūra, esanti tarp Švenčiausios Marijos ir Šventos Marijos Magdalietės skulptūrų.

Baigę filmavimą, dar kurį laiką sėdėjome ant bažnyčios suolo ir galvojome apie tai, kiek dar daug įvairių paslapčių slypi kiekvienoje šventovėje. Kaskart, sukūrę video, mes žmonėms parodome tai, ko niekur kitur neišvysi. Tikime, kad ateityje surasime, pamatysime dar įdomesnių dalykų ir dalinsimės savo atradimais su žmonėmis, kad niekas nebūtų pamiršta.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala“, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią aplinką ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Milašaičių bažnyčia_interjeras
Milašaičių bažnyčia_centrinis altorius1
Milašaičių bažnyčia_centrinis altorius
Milašaičių bažnyčia_altorius
Milašaičių bažnyčia_suolai
Milašaičių bažnyčia_vargonai
Milašaičių bažnyčia_vidus

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.