Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

Be galo įdomi kelionė važiuojant keliu į Paberžę. Iš Šiaulių važiavome pro Krekenavą ir, kol pasiekėme Paberžės bažnytėlę, teko važiuoti labai siauru, bet asfaltuotu keliu, galima sakyti, keleliu. Po ilgo važiavimo netikėtai tarp medžių išnyra bažnyčios siluetas.

Sustojus automobiliui, žiūrėdami pro priekinį langą, keletą minučių grožėjomės vaizdu. Mes žvelgėme į bažnyčią, o ji savo didele akimi ant pastato frontono tarsi stebėjo mus. Po kelių minučių prie mūsų priėjo sakralinio komplekso prižiūrėtoja Regina ir su nuostabia šypsena pakvietė mus pasivaikščioti po šventorių bei papasakojo daug įdomių istorijų iš Tėvo Stanislovo gyvenimo.

Daug meno kūrinių

Apsilankęs šventovės viduje, nustembi pamatęs labai daug čia eksponuojamų meno kūrinių. Ant sienų kabo įspūdingo dydžio paveikslai, nutapyti ant drobės, akį patraukia mediniai altoriai, statulos, net Dievdirbio Vincento Svirskio mediniai kryžstulpiai.

Norisi pasakyti ačiū Tėvui Stanislovui už jo meilę savo tėvynei ir už išsaugotą istoriją, kuri sovietiniu laikotarpiu buvo nevertinama ir netgi naikinama.

Dabar žmonės gali be baimės atvykti į Paberžės bažnytėlę ir pamatyti savo akimis, paliesti savo rankomis kūrinius, kurie atskleidžia lietuvių tautos pasaulėjautą ir nuoširdų tikėjimą Dievu. Anuomet gyvenę žmonės išsaugojo savyje nepriklausomos Lietuvos dvasią ir perdavė ją mums. Sutapimas ar ne, bet žodžiai „Lietuva bus laisva“ buvo parašyti ant jos sienos, o Paberžės bažnyčios video istorija paskelbta 2020 metų kovo 11 dieną.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala“, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią aplinką ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Paberžės bažnyčia vidus
Paberžės bažnyčia interjeras
Paberžės bažnyčia medinis altorius
Paberžės bažnyčia interjeras vargonai
Paberžės bažnyčia paveikslai
Paberžės bažnyčia skulptūros1
Paberžės bažnyčia tapyba

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.