Pagirių Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia

Filmavimo dieną sumanėme trumpinti kelią, vedantį link Pagirių, todėl pasukome nuo magistralinio kelio A2 (Vilnius – Panevėžys). Nors Google žemėlapis garantavo asfaltuotą kelią iki Pagirių, bet, už Jotainėlių nuvažiavus kelis kilometrus, mūsų laukė staigmena. Asfaltas baigėsi ir prasidėjo žvyrkelis. Pagirius reikėjo pasiekti sutartu laiku, kad suspėtume atvykti besibaigiant mišioms, kol bažnyčia bus atrakinta. Greičio nemažinome, rytas šiltas, lietaus nebuvo jau antra savaitė. Greitai važiuojantis automobilis nušoko nuo asfalto ir pradėjo riedėti lygiu žvyrkeliu, po savęs palikdamas didžiulį dulkių stulpą, kurį turėjo pastebėti apylinkių gyventojai.

Atvykome laiku

Pagirius privažiavome laiku. Miestelyje kelias vėl buvo asfaltuotas. Prieš mus atsivėrė gražus lietuviškas miestelio vaizdas, o medžių apsuptyje pamatėme didelę medinę bažnyčią. Iš pirmo žvilgsnio ji pasirodė keista, nes priminė dviaukštį namą su kryžiumi ant stogo.

Užėjęs vidun, pamatai gražius medinius, galima teigti, vėlyvojo klasicizmo altorius. Įvairios skulptūros, puošiančios altorius, tikėtina, pagamintos XIX šimtmetyje. Centrinį altorių puošia Švenčiausios mergelės Marijos su kūdikėliu Jėzumi paveikslas. Jis išgyveno įvairiausius karus ir gaisrus, kad pasiektų mūsų laikmetį ir tarsi parodytų žmonėms, jog galima įveikti visas negandas, jeigu gyvas tikėjimas Dievu.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Ekoenergas“, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią energiją ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Pagirių_bažnyčia
Pagirių_bažnyčia
Pagirių_bažnyčia
Pagirių_bažnyčia
Pagirių_bažnyčia
Pagirių_bažnyčia
Pagirių_bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.