Pakapės bažnyčia

Pakapės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

Pakapės dvaro savininkas Eustachijus Karpis 1860 metais pastatė medinę bažnyčią. Vėliau, 1879 metais, pastatyta nauja bažnyčia, kuri išliko iki šių dienų beveik nepakitusi.

Bažnyčia yra vienanavė, lotyniško kryžiaus formos. Kada pažvelgi į ją stovėdamas prie pagrindinių vartų, pamatai jos sąlytį su aplinka. Pastato žalia spalva žiemą ją išskiria, o vasarą priderina prie kraštovaizdžio.

ĮĮėjęs į vidų, pamatai skoningą ir harmoningą interjerą. Čia vyrauja balta spalva, išplėtojanti šventovės erdvę ir suteikianti daug šviesos. Altoriai yra kukliai puošnūs.

Žiemos vaizdai

Labai norėjosi parodyti, kaip atrodo mūsų Lietuvėlės kaimai ir bažnyčios žiemą. Visą savaitę nesnigo, o filmavimo dieną pradėjo snyguriuoti. Buvo neapsakomai drėgna ir šalta. Teko filmuoti per du kartus, nes pirmą dieną sniego mažai buvo.

Po savaitės, iškritus geram sniego sluoksniui, vėl čiupome kameras ir išvykome filmuoti. Vaizdo įrašo žiūrovui tikrai gali pasirodyti keista, kodėl vienur vaizdai su sniegu, o kituose be. Kai kada taip nutinka, nes filmavimas vyko kelis kartus.

Pakapės miestelis ir joje stovinti bažnyčia tikrai įdomūs. Kai atvyksti į atokias gyvenvietes, pabūni jose, tuomet pasijunti puikiai. Grynas oras, tylu, ir kur ne kur pastebi besidarbuojančius žmonės. Apima palaimingos ramybės pojūtis.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Pakapės bažnyčia
Pakapės bažnyčia
Pakapės bažnyčia
Pakapės bažnyčia
Pakapės bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Leckavos bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Memakščių bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.