Pakražančio bažnyčia

Pakražančio Švč. Mergelės Marijos bažnyčia

Visi žmonės, važiuodami automobiliu iš Kelmės į Kryžkalnį, mato šią bažnyčią, bet kas ten užsuks ir pasižiūrės į ją iš arčiau… Žiūrint iš toliau, galima pastebėti, kaip ji gražiai įsikomponuoja į aplinką savo siluetu tarp medžių ir kelių namelių.

Pakražančio bažnyčios istorija nėra turtinga. Žinoma, kad Pakražančio dvaro savininkai Bonaventūras ir Marijona Kiaunarskiai 1764 metais pastatė medinę bažnyčią, kuri 1879 metais sudegė. Vėliau Rusijos Vidaus reikalų ministerija 1880 metais leido statyti naują akmenų mūro pastatą.

Įdomios sąšaukos

Bažnyčios interjeras kuklus, tačiau kaip ir kiekvienoje šventovėje rasime vienokių ar kitokių subtilybių, kurios ją daro unikalią. Jeigu plytų mūro pastatas iš lauko raudono atspalvio, tai viduje matome vyraujančią savaip nuotaikingą šviesiai gelsvą spalvą.

Interjeras keturkampis, vienanavis. Stovi trys altoriai, kurie taip pat šviesios spalvos ir gana jaukiai dera prie interjero. Įvairios statulėlės ir paveikslai harmoningai ir visiškai užpildo likusią erdvę. Dar dėmesį patraukia mediniai suolai, kurie buvo padovanoti ir atvežti iš užsienio. Labai gražūs jų raižiniai: tokių neteko matyti kitose Lietuvos bažnyčiose.

Pakražančio bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Pakražančio bažnyčia
Pakražančio bažnyčia
Pakražančio bažnyčia
Pakražančio bažnyčia
Pakražančio bažnyčia
Pakražančio bažnyčia
Pakražančio bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.