Palonų Dievo Apvaizdos bažnyčia

Aplink Palonų bažnyčią, kaip ir apie ne vieną Lietuvos katalikų šventovę, galima pastebėti kapinių teritoriją, tik vienas išskirtinumas – nėra teritoriją juosiančios tvoros. Važiuodamas automobiliu pagrindine Palonų gyvenvietės gatve, gali pagalvoti, kad toje vietoje, kur yra bažnyčia, matai parką ir seną akmeninį pastatą.

Arčiau privažiavęs matai, kad šventovės pastatas akmens mūro, bebokštis, nesimato klasikinės bažnyčios bruožų. Galbūt pastato fundatorius taip norėjo išsiskirti iš tuo metu Lietuvoje statomų bažnyčių. Fasadinėje pastato dalyje virš pagrindinių durų matome freską, o tai taip pat nebūdinga mūsų kraštui.

Pulsuojanti energija

Palonų bažnyčios interjeras vienanavis, su trimis altoriais. Apsidairęs aplink supranti, kad tai prieš pat Antrąjį pasaulinį karą sukurti kūriniai. Senosios bažnyčios inventoriaus neišliko dėl joje kilusio gaisro. Pirmoji medinė sudegė iki pamatų, ir viską žmonėms teko atstatyti iš naujo už žmonių suaukotas lėšas.

Akmeninės sienos tiesiog pabrėžia bažnyčią atstačiusių žmonių ryžtą ir didelį tikėjimą. Tai dar vienas įrodymas, kad lietuviai turi protėvių atkaklumo geną, kuris aktyvuojasi sunkiausiu metu. Jį turintis žmogus gali būti sužeistas, tačiau lemtingu momentu pakyla tarsi feniksas. Deja, dabar Palonų bažnytėlė nebėra taip gausiai lankoma kaip anksčiau, ir dažnas galvoja, kad tai lėtas jos nykimas. Norėtųsi tikėti, kad tai netiesa, kad ši maža kaimo šventovė dar ilgai kvies tikinčiuosius bendrai maldai, dvasiniam apsivalymui.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Palonų bažnyčia
Palonų bažnyčia
Palonų bažnyčia
Palonų bažnyčia
Palonų bažnyčia
Palonų bažnyčia
Palonų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį apie Palonus

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime šiame puslapyje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.