Papilės bažnyčia

Papilės Šv. Juozapo bažnyčia

Šis pastatas, kurį matome šiandien, pradėtas statyti 1880 metais šalia senosios bažnyčios ir greta buvusio dvaro. Rusijos Vidaus reikalų ministerija, surinkus pusę sąmatoje numatytų pinigų, 1879 metais vis tik davė leidimą statyti naują mūrinę bažnyčią. Kunigo Juozo Ambrazevičiaus ir parapijiečių rūpesčiu dabartinė mūrinė bažnyčia baigta 1887 metais. Tokią dabar ir matome – raudonų plytų, stiprią ir elegantišką.

Bažnyčia lotyniško kryžiaus plano, vidaus erdvė padalinta per tris navas, presbiteriją užbaigia trisienė apsidė ir pagrindinį fasadą formuoja du bokštai.
Galima sakyti, viskas sudėliota tvarkingai, kaip ir dera katalikiškai Šventovei.

Gėris nugali blogį

Bažnyčios interjeras erdvus, pro aukštus langus vidun patenka daug šviesos, o tai atskleidžia visą šventovės grožį. Altoriai išsiskiria tuo, kad pagaminti iš medžio, bet jų spalvinė išraiška atspindi akmens marmurą. Tai gana originali mintis: sukurti puošnius ir savotiškai prabangius altorius.

Papilės bažnyčioje, kaip ir kitose, galima rasti kažką įdomaus. Mūsų dėmesį patraukė nuošaliau, prie sienos, stovinti skulptūra. Tai skulptoriaus Martyno Gaubo sukurta meninė raiška, simbolizuojanti gėrio pergalę prieš blogį. Kompozicijoje vaizduojamas šv. Jurgis, ietimi smeigiantis blogio įsikūnijimą. Šis projektas, jį įgyvendinus, turėtų puošti Papilės miestelio vaizdą.

Papilės bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Papilės bažnyčia
Papilės bažnyčia
Papilės bažnyčia
Papilės bažnyčia
Papilės bažnyčia
Papilės bažnyčia
Papilės bažnyčia
Papilės bažnyčia
Papilės bažnyčia
Papilės bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.