Pašilės Šv. Jurgio bažnyčia

Pašilė – miestelis, iš pirmo žvilgsnio paprastas, bet kartu ir įdomus. Namai įprasti Lietuvos provincijai, mediniai, o miestelio viduryje greitai galima pastebėti bažnytėlę.

Dvarininkas Jurgis Jucevičius 1781 metais pastatė medinę bažnyčią. Ji buvo Kaltinėnų parapijos filija. 1795 m. įkurta parapija, bažnyčiai dovanotas žemės sklypas. 1863 m. minima parapijinė mokykla. 1883 metais pastatyta dabartinė medinė bažnyčia.

Pažiūrėkite, kokioje įspūdingoje vietoje ji stovi. Didžiulis kalnas, nuo kurio atsiveria gražus Žemaitijos gamtovaizdis.

Durys praviros, jei kartais apsigalvotum

Užėjus šventovės vidun, galima pamatyti tris medinius altorius.

Apsidairęs aplink, matai gražų tautinės architektūros ir tautodailės santykį. Tiek altoriai, tiek bendra koloristika švelniai susieti į bendrą visumą. Lietuvos bažnyčiose ypač retai tenka pastebėti, kad šviesiai mėlyna ir šviesiai žalia spalvos persipintų viena su kita. Tai Pašilės šventovės interjerą padaro turtingesnį.

Pašilės bažnyčios vidus spinduliuoja tokią energiją, kad jautiesi tarsi namuose. Gera būti tyloje, o laikas, atrodo, sustoja. Kartais pagalvoji, kad šiandienos gyvenimo veiklų verpete įsisukę žmonės visai šalia turi tokią sielos nuskaidrinimo vietą, bet gal tiesiog pamiršo čia užsukti. Todėl ir kuriame šituos video, kad žmonės pamatytų ar iš naujo atrastų tai, kas visai netoli jų yra.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia
Pašilės bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.