Polekėlės bažnyčia

Polekėlės Švč. Mergelės Marijos Širdies bažnyčia

Pirmoji Polekėlės bažnyčia minima jau 1791 metais. Fundatorius Jurgis Daujotas jai dovanojo 10 tūkst, auksinų ir 2 margus žemės. Giminei įamžinti statytojas bažnyčią pavadino savo dvaro – Daujotavos – vardu. Vėliau šią bažnytėlę suniokojo gaisrai: ji buvo sunaikinta.
Dabartinė bažnyčia buvo pastatyta 1977 metais. Keista, tačiau tai tiesa – gilaus sovietizmo laikais iškilo nauja bažnyčia. Tai galėjo padaryti tik drąsūs ir labai išmintingi žmonės, nes tuo metu sovietinis saugumas persekiojo daugumą kunigų. O čia še tau, kad nori – nauja bažnyčia Polekėlės tarybiniame ūkyje už sovietų pinigus!

Kuklus sprendinys

Bažnyčios pastatas labiau primena gyvenamąjį namą, jei ne bokštelis ir kryžiai ant stogo. Viduje šventovė vienanavė su vienu altorium. Jos interjeras kuklus ir tvarkingas. Spalvinis sprendinys akcentuojamas įvairiomis skulptūromis, nėra jokių nereikalingų detalių.

Bažnyčios statytojai, ko gero, bandė derintis prie tuometinės aplinkos, kad per daug neišsišokti, tačiau sugebėjo žmonėms sukurti tokius maldos namus, kuriuose būtų galima melstis ir šlovinti Aukščiausiąjį.

Vargonai elegantiški, deja, matosi, jau nebenaudojami: juos pakeitė šiuolaikiniai muzikos instrumentai. Senasis instrumentas savotiškai puošia Polekėlės bažnyčią.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Polekėlės bažnyčia
Polekėlės bažnyčia
Polekėlės bažnyčia
Polekėlės bažnyčia
Polekėlės bažnyčia
Polekėlės bažnyčia
Polekėlės bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.