Radviliškio bažnyčia

Radviliškio Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčia

Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose 1597 m. minima Radviliškio katalikų bažnyčia ir parapinė mokykla. Jos istorija tikrai skausminga, nes išgyveno keletą gaisrų ir kaip feniksas kas kart kėlėsi iš pelenų.

Tai yra tautodailės kūrinys sukurtas miesto centre.

Dabartinės bažnyčios pastatas buvo pradėtas statyti 1945 metais, kur statyboje dalyvavo vokiečių belaisviai. Vėliau 1987 metais ji buvo rekonstruota ir yra tokia, kokią matome dabar. Gražią, elegantišką ir Radviliškio miestelėnų mylimą.

Atsiveria naujos durys

Kai vyko bažnyčios filmavimas, dar nebuvo naujų durų, kurios iliustruotos prasmingais vaizdiniais, pasakojančiais tikėjimo istoriją. Pravėrę jas, įžengiame į pastato vidų, kur atsiveria sakralus vaizdas.

Interjeras šviesus ir kuklus. Vyraujanti balta sienų ir lubų spalva išryškinta masyviais mediniais tamsiai rudos spalvos suolais. Skoningai sukurti balkonai, paremti apvaliomis kolonomis. Viršuje matosi didžiuliai vargonai, kurie per kiekvienas šv. Mišias savo gausmu pažadina sustingusią tylą. Tuo pačiu visas žmonių dėmesys yra nukreipiamas altoriaus link.

Pasakojama, kad kunigui, kūrusiam bažnyčios grožį, teko būti ir architektu, ir statybininku, pačiam braižyti popieriuje ir derinti statybos darbus su statybininkais, kad pastatas įgautų subtilų šventovės įvaizdį.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią Lietuvą statant buitinių nuotekų valymo įrenginius ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Radviliškio bažnyčia
Radviliškio bažnyčia
Radviliškio bažnyčia
Radviliškio bažnyčia
Radviliškio bažnyčia
Radviliškio bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Lygumų bažnyčia
Šiaulių bažnyčia
Dapšioniai
Kuršėnų bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.