Raudėnų bažnyčia

Raudėnų Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčia

Bažnyčia medinė, tačiau labai optimistiškai nuteikianti, – pasakoja V. Puronas. – Jos viduje yra labai įdomių šio miestelio reliktų. Apie tai yra pasakojama šiame filme.

Kiekvienas miestelis turi savo įžymybę. Tai, ką turi Raudėnai, galima rasti pačioje bažnyčioje. Tai žmogaus ūgio Kristaus, stovinčio prie stulpo, skulptūra. Prie stulpo matosi pritvirtintos septynios šventos relikvijos. Čia smulkiai surašyti pagarbos verti elementai, kurie kuklią Raudėnų bažnytytę pastato į harmoningą visų bažnyčių sistemą.

Mistiška paslaptis

Bažnyčios interjere stovi šeši altoriai. Centrinis altorius atspindi pseudogotikos stilistiką. Atrodo, kad visi altoriai atrodo skirtingi, tačiau savaip harmoningi. Įvairios medyje drožinėtos detalės išryškina to meto meistrų atsidavimą savo amatui ir tuo pačiu tarnavimą Dievui.

Raudėnų gyventojai žino vieną mistišką paslaptį apie šią bažnyčią. Kalbama, kad bažnyčia yra saugoma aukščiausių jėgų.

Antrojo pasaulinio karo metais artilerijos sviedinys pataikė į bažnyčios sieną ir nesprogo. Ar tai stebuklas, paliekame spręsti kiekvienam žiūrovui atskirai. Mūsų akimis, tokie įvykiai bažnyčią daro savaip ypatingą ir įdomią.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Raudėnų bažnyčia
Raudėnų bažnyčia
Raudėnų bažnyčia
Raudėnų bažnyčia
Raudėnų bažnyčia
Raudėnų bažnyčia
Raudėnų bažnyčia
Raudėnų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Šiaulių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia
Dapšioniai
Pakapės bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia

Comments are disabled.