Rekyvos bažnyčia

Rėkyvos Šv. Juozapo Darbininko bažnyčia

Su Rėkyvos koplyčios atsiradimu siejama Karpių giminė, kuriai priklausė didžiulis dvaras šalia Rėkyvos ežero. Savo laiku prieš du šimtus metų šis vandens telkinys buvo vadinamas Karpių ežeru.

Rėkyvos bažnyčios istorija turi savo paslapčių, ir apie tai tegul kalba istorikai, o mes pasakojame kaip ji atrodo dvidešimt pirmo amžiaus pradžioje.

Pastatas mūrinis, baltai dažytas, kryžiaus formos, fasado architektūra turi modernizmo stiliaus bruožų. Teritoriją juosia metalinė tvora. Viskas

Teko būti sandėliu

Tarybiniais laikais tuometinės valdžios įsakymu daugelis bažnyčių buvo pavertos sandėlais. Ne išimtis buvo ir Rėkyvos bažnytėlė. Čia savo laiku buvo miesto komunalinio ūkio sandėlys. 1989 metais, Šiaulių  miesto liaudies deputatų tarybos vykdomojo komiteto sprendimu, pastatas oficialai buvo perduotas bažnyčiai.

Išties žiauru ir nežmogiška šventovę paversti sandėliu, tačiau nejučia pagalvoji, kad tai buvo vienintelis būdas išsaugoti pastatą. Priešingu atveju, jis galėjo būti sugriautas. Tikėtina, kad mes, laikui bėgant, pamiršime nuoskaudą, tačiau svarbiausia, kad mūsų tautos tikėjimas visais laikais vibravo tam tikra jėga ir negandų išbandymus įveikė sėkmingai.

Šiandiena žmonės toliau lankosi šioje bažnyčioje ir ir nuoširdžiai puoselėja ją.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Rekyvos bažnyčia
Rekyvos bažnyčia
Rekyvos bažnyčia
Rekyvos bažnyčia
Rekyvos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Bazilionų bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Raseinių bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.