Rozalimo bažnyčia

Rozalimo Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčia

Bažnyčią 1765 metais pastatė dvarininkai Rozalija Drabišienė-Bielozaraitė ir Adomas Drabišius.

Bažnyčios statinys medinis, solidus, su dviem keturkampiais bokštais. Frontono viduryje yra mažas bokštelis, vadinamas signatūrka. Šis didžiulis medinis kompleksas visam miesteliui vaizdui suteikia savitumo.

Šventorius aptvertas akmenine tvora. Šalia bažnyčios stovi nedidelė medinė varpinė, kuri yra naujai pastatyta vietoj 1930 metais sudegusios varpinės.

Stebuklinga energija

Šventovės viduje yra penki mediniai baroko formų altoriai. Baroko stiliaus didysis altorius tradiciškai stovi presbiterijos gilumoje, centrinėje bažnyčios ašyje. Jame įkomponuotas Trakų Dievo Motinos atvaizdas. Yra du presbiterijos šoniniai altoriai ir du koplyčių altoriai. Altorius puošia tautodailininko sukurtos skulptūrėlės, kurios papildo tapytų paveikslų vaizdus.

Bažnyčios interjeras vienanavis, lotyniško kryžiaus formos. Kai vaikštai pastato viduje, miela matyti tai, kad altoriai yra išlikę nuo šventovės pastatymo pradžios. Įdomus jausmas apima liečiant daugiau nei dviejų šimtų metų senumo kūrinį. Ypač žvelgiant į Marijos paveikslą, kuris spinduliuoja nematoma energija, gydančia žmones nuo ligų ir kitokių negalių.

Viso grožio žodžiais nupasakoti neįmanoma. Reikia apsilankyti Rozalimo bažnyčioje ir patiems pažvelgti Marijai į akis, kad pamatytumėt jas. Tuomet pajausite, kad su jumis yra kalbama. Tarytum mama išklauso jūsų mintis.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Citma už nuoširdų dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”. Kompanija į Lietuvą importuoja vaisius ir daržoves atitinkančius Europos Sąjungos kokybės reikalavimus.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Rozalimo bažnyčia
Rozalimo bažnyčia
Rozalimo bažnyčia
Rozalimo bažnyčia
Rozalimo bažnyčia
Rozalimo bažnyčia
Rozalimo bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

image
image
image
image
image
image

Comments are disabled.