Rudiškių bažnyčia

Rudiškių Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčia

Rudiškių medinė bažnyčia Joniškio rajone – bene vienas gražiausių katalikų religijos statinių, išlikusių iki mūsų laikų. 1671 metais Rudiškiuose pastatyta pirmoji koplyčia. Vėliau parapijiečių lėšomis 1868 metais buvo pastatyta dabartinė medinė bažnyčia.

Pažvelkime į šią bažnytėlę. Ji labai lietuviška, joje persipina keli architektūriniai stiliai. Čia galima matyti pseudogotiką ir pseudobaroką, kurie tarnauja vienos architektūrinės išraiškos formai. Viskas pasižymi staigiu kilimu į viršų, ir tai šį pastatą daro išraiškingu, gražiu ir smalsaus žiūrovo akį traukiančiu objektu.

Kūrėjo atspindys

Bažnyčios vidus – vienanavė labai puošni patalpa. Matosi netgi penki pseudobaroko stiliaus altoriai. Jei atidžiai įsižiūri į visą karališko grožio vaizdą, tai supranti, kaip gerai anuomet žmonės jautė grožį. Tapybos darbai išskirtinai spinduliuoja kūrėjo meilę ir savo darbui, ir Dievui. Kurdami bažnytinį meną, žmonės visais laikais jautėsi pakylėti, o jų kūryba pasakojo tai, kas buvo tarsi nuleidžiama iš aukštybių. Galima pasakyti: Aukščiausiasis Aš susiliejo su dailininku ir jo ranka vedžiojo teptuką.

Tai aplinką padaro įdomesnę ir paslaptingesnę, ją mums norisi dar labiau tyrinėti.

Rudiškių bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Rudiškių bažnyčia
Rudiškių bažnyčia
Rudiškių bažnyčia
Rudiškių bažnyčia
Rudiškių bažnyčia
Rudiškių bažnyčia
Rudiškių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.