Šakynos bažnyčia

Šakynos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia

Akmenų mūro ir netradicinės formos architektūrinis statinys. Dėmesį patraukia žemos paradinės ir iš lauko į zakristiją vedančios durys. Pastarųjų durų angos viršus žemiau smakro 178 centimetrų ūgio žmogui. Nejučiom pradedi svarstyti, ar prieš tris šimtus metų žmonės buvo žemesni, ar čia iš anksto apgalvota ir taip specialiai padaryta. Juk kiekvienas, norintis patekti pro šias šventovės duris, turi žemai nusilenkti, kad galvos nenusibalnotų ir kartu pagarbintų Dievo namus.

Viduje stebina įspūdingi altoriai su rankų darbo raižiniais, ant sakyklos išdėliotos statulėlės, kurioms, mūsų akimis, per tris šimtus metų. Neapsakomai gražu – verta pamatyti kiekvienam.

Pradžių pradžia

Šakynos miestelis ir jame stovinti bažnyčia ilgai išliks mūsų filmavimo komandos prisiminimuose, nes tai buvo bažnyčių filmavimo kelio pradžia. Atvirai pasakius, tada net nežinojome, nuo ko pradėti. Vilius Puronas drąsino mus pasakodamas įvairias juokingas istorijas, kaip mes atrodysime po dvejų metų.

Rašydamas šias eilutes, aiškiai prisimenu didelį norą Šakynoje filmuoti kuo daugiau detalių, kad nieko nepraleistume. Kartu nerimavome dėl laiko stokos, nes tą dieną turėjome suspėti filmuoti Gruzdžiuose ir viską sutalpinti dviejose 64 MB talpos atminties kortelėse.

Tik dabar supranti, kad šio projekto dėka per dvejus metus mes tarsi suaugome kokybiškam projekto idėjos įgyvendinimui. Norisi nulenkti galvą prieš pirmąją mokytoją, lietuvišką balto mūro Šakynos bažnyčią, bei padėkoti jai už leistą žengti pirmąjį žingsnį ir judėti toliau, siekiant užsibrėžto tikslo – nufilmuoti visas Lietuvos bažnyčias ir papasakoti jų istorijas, kurias išsaugojo šalia šventovių gyvenantys žmonės.

Didžiulė padėka kaimo turizmo sodybai GIRELĖ, kuri rengia šeimos šventes, vestuves, bernvakarius, mergvakarius, seminarus ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šakynos bažnyčia
Šakynos bažnyčia
Šakynos bažnyčia
Šakynos bažnyčia
Šakynos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Gruzdžių bažnyčia
Kražių bažnyčia
Mažeikių bažnyčia
Pakruojo bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Memakščių bažnyčia

Comments are disabled.