Šaukėnų bažnyčia

Šaukėnų Švč. Trejybės  elementu bažnyčia

Šaukėnai – miestelis Kelmės rajone, prie kelio Kelmė – Kuršėnai. Kadaise Šaukėnai buvo medinių trobesių miestelis. Čia gyvenę žmonės statė gražius namus, kurie buvo sunaikinti praūžusio antrojo pasaulinio karo gaisrų. 1989 metais medinę bažnyčią pakeitė naujai statytas mūrinis pastatas. Bažnyčia yra stačiakampė su dviem bokšteliais ir psiaudo gotikiniais langais, kuriuos puošia vitražai.

Senieji baroko laikų mūriniai vartai šiandien tapo viso komplekso rišamuoju elementu ir kartu miestelio simboliu, kuris vaizduojamas Šaukėnų miestelio herbe.

Naujų laikų architektūra

Vaikščiodamas bažnyčios viduje, atkreipi dėmesį į interjerą. Jis skiriasi nuo tradicinių katalikų šventovių interjerų, kuriuos mes esame įpratę matyti. Šaukėnų bažnyčios interjeras sukurtas sąjūdžio laikotarpiu ir būtent tai turėjo įtakos savitam sakralinės architektūros interjero braižui.

Tradicinio altoriaus nėra – matoma jo imitacija. Ant centrinės sienos kabo tapybos paveikslas, o abipus jo vitražiniai langai. Priešais jį didžiulis stalas, prie kurio aukojamos šv. Mišios. Architektas išties puikiai atliko savo darbą, bažnyčioje niekur nematyti nereikalingų detalių.

Šventovės interjerą taip pat puošia vitražų autoriaus Vytauto Grivicko kūryba. Jų puošnumas išryškėja saulėtą dieną, kai prasiskverbusi šviesa bažnyčios viduje mirguliuoja įvairiomis spalvomis. Tokiame spalvų žaisme jautiesi ypatingai.

Šaukėnų bažnyčia

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šaukėnų bažnyčia
Šaukėnų bažnyčia
Šaukėnų bažnyčia
Šaukėnų bažnyčia
Šaukėnų bažnyčia
Šaukėnų bažnyčia
Šaukėnų bažnyčia
Šaukėnų bažnyčia
Šaukėnų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Rozalimo bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Dapšioniai
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.