Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčia

Šaukoto bažnyčią, anuomet vadinamą koplyčią, savo lėšomis 1767 m. pradėjo statyti Kalnuotojo Šaukoto dvaro savininkas Simonas Petras Herubavičius.

1802 m. inventoriuje pažymima, kad bažnyčia pastatyta iš eglinių rastų, ant mūrinių pamatų, tiesių sienų, kurios „užlūžta“ tik prie zakristijų. Bažnyčia buvo dengta gontais. Sienos buvo apmuštos lentomis. Virš bažnyčios stogo kilo 2 bokšteliai, kuriuose gaudė 2 vidutinio dydžio varpai. Į bažnyčią buvo galima įeiti pro trejas duris. Virš bobinčiaus buvo įrengta vieta chorui. Didysis ir dešinysis altoriai buvo tapyti ant lentų.

Dabartinės bažnyčios pastatas matosi ant kalno, o šalia bažnyčios – kapinės. Bažnyčios pastatas medinis, primena gyvenamąjį namą, nes ant stogo nebėra bokštelių.

Originali iliuzorika

Šaukoto bažnyčios interjeras puošnus ir labai originalus, altoriai išlikę nuo bažnyčios pastatymo laikų. Jie atrodo taip pat, kaip juos aprašo vyskupas, rašytojas Motiejus Valančius (1801-1875), kuris rėmėsi vizitacijos aktais.

Tikrai neapsakomas jausmas apima liečiant ir žiūrint į tapytą iliuzoriką, kuriai per 200 metų. Niekada nepagalvosi, kad tokiame iš pirmo žvilgsnio paprastame miestelyje galima rasti originalų kūrybinį palikimą. Mes išties turime ką parodyti ir užsienio turistams, ir patys galime tuo didžiuotis.

Besilankančiųjų bažnyčioje dėmesys visad nukrypsta į vargonus. Jie yra originalūs ir, tikėtina, stovi toje pačioje vietoje nuo bažnyčios statybos laikų. Gaila, jau nebenaudojami, tačiau interjero detalės savo funkciją puikiai atlieka ir toliau.

PRENUMERUOTI  >> nauji Video kiekvieną savaitę.

Nuoširdžiai dėkojame kompanijai UAB “Šlapaberžės konditerija“, kuri puoselėja lietuviškas tradicijas kulinarijos srityje bei skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šaukoto bažnyčia
Šaukoto bažnyčia
Šaukoto bažnyčia
Šaukoto bažnyčia
Šaukoto bažnyčia
Šaukoto bažnyčia
Šaukoto bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipsnį šia tema

Norisi sukurti unikalų turinį

Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save. Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia
Kėdainių granitas

Comments are disabled.