Šeduvos bažnyčia

Šeduvos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia

Tai viena gražiausių Lietuvos bažnyčių. Jos architektūroje susipynė du stiliai – renesansas su neobaroku. Kai žvelgi į šitą statinį, matai, kad barokas kyla į viršu, o tai nėra įprasta.

Matosi, kad bažnyčios bokštuose kažkada buvę laikrodžiai, kurie Šeduvos miestelio gyventojams rodė laiką. Dabar tai tik prisiminimas.

Pastato interjeras turtingai gražus. Bažnyčia trijų navų su penkiais altoriais. Vieni altoriai yra baroko, o kai kurie pseudobaroko stiliaus, tačiau kiekvienas harmoningai derintas prie bendro interjero stiliaus.

Žmonėms patinka

Bažnyčioje esantys vargonai ypatingai melodingi. Jie yra rokoko stiliaus, ir tai matosi papuošimuose, kurie vargonus daro itin puošnius, ypač puošnumo suteikia kai kurios pauksuotos detalės.

Labai gaila, kad tą dieną, kai vyko filmavimas, mums neteko girdėti, kaip gaudžia vargonai. Tačiau neabejojame, kad verta atvažiuoti į Šeduvą ir apsilankyti bažnyčioje ir pasimėgauti prieš kelis šimtus metų meistro sukurtų vargonų muzika.

Paklausti vietiniai gyventojai minėjo, kad bažnyčioje per šventąsias Mišias būna ypatinga atmosfera, nes čia, sklindant vargonų muzikai, vibruoja visa erdvė. Galima pasikrauti daug teigiamos energijos.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią Lietuvą statant buitinių nuotekų valymo įrenginius ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šeduvos bažnyčia
Šeduvos bažnyčia
Šeduvos bažnyčia
Šeduvos bažnyčia
Šeduvos bažnyčia
Šeduvos bažnyčia
Šeduvos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Radviliškio bažnyčia
Kairių bažnyčia
Pakruojo bažnyčia
Leckavos bažnyčia
Bazilionų bažnyčia
Baisogalos bažnyčia

Comments are disabled.