Šėtos Švč. Trejybės bažnyčia

Šėtos bažnyčia. Važiuojant į Šėtą, buvome pakilios nuotaikos, nes švietė saulė, geras kelias ir buvo labai įdomu dairytis pro automobilio langus. Negalėjom atsidžiaugti, kokie gražūs vaizdai buvo matomi pirmą kartą. Dar niekada nėra tekę pabuvoti Šėtoje, o galvoje sukosi mintys apie bažnyčios filmavimą ir istorijos pasakojimą. Norėjosi parodyti kiek įmanoma daugiau.

Atvykus į Šėtos miestelį ir žengiant pirmus žingsnius, jautėsi kažkokia neapsakomai teigiama energija. Apėjome palei tvorą aplink bažnyčią, kuri mums tarsi simbolizavo miestelio didybę. Baltas statinys buvo itin gražus ir tarsi sveikino mus. Čia mes buvome laukiami.

Turtingas dekoras

Žengdamas pro pagrindines duris į bažnyčios vidų, pamatai dideles erdves, užpildytas originaliais bažnyčios pastatymo laikų skulptorių ir menininkų darbais. Septyni altoriai stovi pagrindiniame interjere, o vienas atokiau nuo centrinio altoriaus specialaus priestato dalyje. Šis altorius skirtas krikšto apeigoms.

Žvelgiant į pagrindinį altorių, ryškėja vėlyvojo baroko bruožai. Dekoras puoštas Korintos stiliaus kolonomis ir šventųjų statulomis, o centre didžiulis tapytas paveikslas.

Visas bažnyčios interjero dekoras atspindi XIX šimtmečio amatininkų bei parapijos tikinčiųjų meilę Dievui, jaučiamą ir šiandien.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Vandenvala“, kuri padeda žmonėms puoselėti švarią aplinką ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šėtos bažnyčia - interjeras
Šėtos bažnyčia - pagrindinis altorius
Šėtos bažnyčia - altoriai
Šėtos bažnyčia - paveikslai
Šėtos bažnyčia - interjero erdvės
Šėtos bažnyčia
Šėtos bažnyčia - tapyba
Šėtos bažnyčia - vargonai

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.