Šiaulių bažnyčia

Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčia

Šios bažnyčios istorija prasidėjo 1935 metais. Sovietiniais laikais jai teko pabūti sandėliu, vėliau dėl geros akustikos nuspręsta įrengti koncertų salę. Subyrėjus sovietinei santvarkai, pastatas vėl atiteko katalikų bažnyčiai ir naudojamas pagal pirminę jo paskirtį.

Galbūt ji taip ir būtų likusi kukli bažnytėlė, jei 1993 metais joje nebūtų apsilankęs popiežius Jonas Paulius II. Jis paliko mūsų Lietuvėlei šventą atspaudą, kurį mes visada prisimename ir didžiuojamės.

Šis popiežiaus apsilankymas buvo stebuklingai paženklintas.

Kaltos grindys

Popiežiaus atvykimui buvo ruošiamasi itin atsakingai. Reikėjo pasirūpinti, kad viskas būtų ne tik švaru, tvarkinga, bet ir saugu. Bažnyčios grindys buvo naujai išdažytos rausvo atspalvio dažais.

Atvykęs popiežius Jonus Paulius II šioje bažnyčioje priklaupęs meldėsi. Po maldos popiežiui atsistojus, ant jo rūbo, dengusio kelius, buvo raudona dėmė. Žinoma, niekas į tai nekreipė didelio dėmesio, rūbas buvo pakeistas ir istorija būtų buvusi pamiršta, jeigu nebūtų jos tęsinio.

2012 metais, toje vietoje, kur meldėsi popiežius, buvo nutarta pastatyti granitinę skulptūrą. Kai skulptoriai ją sukūrė, pastebėjo akmenyje kitokios spalvos intarpą: būtent toje vietoje kaip ir jo vizito metu išteptame drabužyje. Kaip nutiko taip, kad ši dėmė atsirado ir skulptūros akmenyje, niekas negali paaiškinti, nes ji pasimatė tik skulptoriams baigiant darbą.

Stebuklas tai ar ne, spręskite patys, bet tokio įvykio daugiau pasaulyje nėra.

Restoranas žemaitis

Didžiulė padėka lietuviškų patiekalų restoranui “Žemaitis“, kuris puoselėja lietuviškas tradicijas ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šiaulių bažnyčia
Šiaulių bažnyčia
Šiaulių bažnyčia
Šiaulių bažnyčia
Šiaulių bažnyčia
Šiaulių bažnyčia
Šiaulių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

Pauliaus veterinarijos klinika

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Pakapės bažnyčia
Micaičių bažnyčia
Raseinių bažnyčia
Memakščių bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.