Šiaulių bažnyčia

Šiaulių Šv. Jurgio bažnyčia

Tai bizantiško stiliaus katalikų šventovė. 1908 metais prie geležinkelio stoties Rusijos imperijos kariuomenės administracija savo lėšomis pastatė didelę mūrinę stačiatikių cerkvę caro kariuomenės Šiaulių įgulai. Paskelbus nepriklausomybę Lietuvoje, 1919 metais buvo perduota Lietuvos kariuomenei, ir nuo to laiko tapo katalikų bažnyčia.

Bažnyčios veikla prasidėjo savotiškais vingiais. Pasakojama, kad ji carinės Rusijos kariuomenės buvo pastatyta nelegaliai. Sklypas, kur dabar yra bažnyčia, tuo metu priklausė Jonui Jakševičiui. Jo anūkas advokatas Kazimieras Venclauskis, būdamas principingas žmogus, nusprendė ieškoti teisybės, todėl padavė Rusijos kariuomenę į teismą.

Nelengvas kelias

Kilo didžiulis skandalas, valdžia jautėsi kalta ir bandė tartis išperkant sklypą, tačiau advokatas Kazimieras Venclauskis netikėtai jiems padovanojo sklypą. Tokiu savo elgesiu jis parodė, kad yra garbingas žmogus ir džiaugėsi, kad teisingumas triumfavo.

Tolimesnė bažnyčios istorija buvo skausminga. 1976 metais joje kilo gaisras. Nudegė stogas, bokšto kupolas, sudegė vargonai bei suolai. Tačiau per stebuklą ugnis nelietė Švenčiausiosios Marijos Krikščionių pagalbos ir kitų trijų altorių. Šito dalyko niekas negali paaiškinti iki šiol.

2008 metais atsinaujinusi ir išgražėjusi Šventojo Jurgio bažnyčia minėjo savo šimtmetį ir toliau skleidžia tikėjimo energiją. Čia toliau laikomos šventosios Mišios bei vyksta klasikinės muzikos koncertai.

Restoranas žemaitis

Didžiulė padėka lietuviškų patiekalų restoranui “Žemaitis, kuris puoselėja lietuviškas tradicijas ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šiaulių bažnyčia
Šiaulių bažnyčia
Šiaulių bažnyčia
Šiaulių bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

Pauliaus veterinarijos klinika

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Kuršėnų bažnyčia
Bazilionų bažnyčia
Dapšioniai
Grinkiškio bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Memakščių bažnyčia

Comments are disabled.