Šiaulų bažnyčia

Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia

Tai naujai pastatyta bažnyčia, pašventinta 2009 metais. Jos atsiradimo istorija, kaip ir kitų bažnyčių, taip pat įdomi. Architektų Dariaus Jakubausko ir Andriaus Vernio sumanymu bažnyčios pastatas primena du maldai suglaustus delnus. Tikrai įdomus sprendimas.

Pastatas didingas ir, kaip sako filmo herojus Vilius Puronas , gėdos miestui nedaro, o priešingai. Jis išsiskiria dvidešimto amžiaus unifikuotų pastatų aplinkoje.

Užėję bažnyčios vidun, matome mums neįprastą šiuolaikinės architektūros interjerą.

Gera energija

Šventovės erdvė, apšvietimas ir visas interjeras skatina žmogų susikaupti. Labai gražiai sutvarkytas Švč. Mergelės Marijos altorius. Tai pagrindinis akcentas, į kurį krypsta maldai susirinkusių žmonių akys.

Stovėdamas prieš altorių, jauti tylą, ramybę ir kažkokią mistinę energiją, kuri sklinda nuo Švč. Mergelės Marijos statulos. Tai gali patirti kiekvienas, tik neretai nedaugelis išdrįsta prieiti arčiau ir pažvelgti į ją. Verta įsižiūrėti į veido bruožus, akis, kurios tarytum kviečia užduoti jai klausimą, į kurį tikrai gausi atsakymą.

Besižvalgydamas pastebi ant sienų pakabintus kunigo Antano Rimavičiaus medžio raižinius, kuriuose išreikštas Kristaus kančios kelias. Peržvelgęs kiekvieną kompoziciją, matai tai, ką žmogus kūrė ne tik rankomis ir kaltu, bet ir savo širdimi.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Juodasis kaspinas“, kuri padeda žmonėms puoselėti artimų žmonių atminimą ir skyrė dėmesį projektui “Lietuvių tautos dvasinis pradas”.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šiaulų bažnyčia
Šiaulų bažnyčia
Šiaulų bažnyčia
Šiaulų bažnyčia
Šiaulų bažnyčia
Šiaulų bažnyčia
Šiaulų bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

Pauliaus veterinarijos klinika

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Žarėnų bažnyčia
Grinkiškio bažnyčia
Baisogalos bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Žeimelio bažnyčia

Comments are disabled.