Sidabravo Švč. Trejybės bažnyčia

Sidabravas – neįprastas, bet gražus miestelio pavadinimas. Apie jį sklando įvairios legendos. Keletą iš jų nusprendėme papasakoti šiame vaizdo įraše apie Sidabravo bažnyčią.

Pravažiavus miestelio ribą žyminčią lentą, iš tolo galima pastebėti akmens mūro bažnyčią, dekoruotą baltos spalvos tinko elementais. Grožintis ja, į akis krenta sienoje dekoruoti balti kryžiai. Neradome apie tai išsamaus aprašymo, bet mums atrodo, kad tai – Tamplierių ordino simbolika. Jei tai tiesa, tuomet tikrai Sidabravo bažnyčia taip pat turi daug paslapčių, kurias dar reikėtų atskleisti.

Dvasiškas sidabras

Rokonių dvaro savininkas Matas Tracevskis 1829 metais prie Miškių kaimo pastatė mūrinę bažnyčią. 1858 metais ji buvo padidinta, tapo Šeduvos parapijos filija. 1906 metais patvirtintas zakristijos ir koplyčios priestatų projektas. Jie pastatyti 1909 m., taip pat atnaujinti altorių paveikslai.

Užėjus bažnyčios vidun, nustembina jos interjero didybė. Pagrindinėje navoje yra trys dideli altoriai, o šoniniuose priestatuose dar po vieną altorių. Interjero planas primena T raidę.

Aplinka labai tvarkinga ir išpuoselėta. Tikrai gera būti šioje šventovėje, nes apima didelė ramybė ir palaima, ypač viename iš priestatų įrengtoje koplytėlėje. Joje galima būti vienam ir kalbėtis su Dievu nieko netrukdomas.

Didžiulė padėka kompanijai UAB “Citma už nuoširdų dėmesį projektui “Lietuvos bažnyčios”. Kompanija į Lietuvą importuoja vaisius ir daržoves atitinkančius Europos Sąjungos kokybės reikalavimus.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Sidabravo bažnyčia
Sidabravo bažnyčia
Sidabravo bažnyčia
Sidabravo bažnyčia
Sidabravo bažnyčia
Sidabravo bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Ugionių bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Šaukoto bažnyčia
Kurtuvėnų bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.