Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Gimimo bazilika

Pasakojimų ir aprašymų apie šią šventovę labai daug. Į šią baziliką nenutrūksta žmonių srautas iš visos Lietuvos. Dažnai gali išvysti piligrimus ir iš kitų šalių.

Iš tikro bazilikoje yra į ką pažiūrėti. Interjeras trijų navų, sienos dekoruotos gipsinėmis statulomis, į kurias žvelgdamas supranti, kad tai ne šiaip kokie personažai.

Eidamas nuo vienos kolonos prie kitos link centrinio altoriaus , supranti, kad čia yra pasakojama istorija. Norint suprasti, apie ką ji, reikia ilgiau pabūti ir suvokti kiekvienoje skulptūroje išreikštas emocijas.

Šiluvos Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo koplyčia

Tai įspūdingai didelis baltas pastatas, stovintis šventoje vietoje. Norėdamas patekti į koplyčios vidų, turi eiti tarp dviejų rymančių angelų skulptūrų, iškaltų iš ukrainietiško granito akmens (autoriai -skulpt. R. ir R. Antiniai). Angelai tarsi šviesos kariai saugo įėjimą ir kiekvieną praeinantį žmogų palydi akimis link krikščionių karalienės Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo vietos.

Pravėrus šventovės duris, pastato viduje matyti keturios didžiulės kolonos, o centre altorius – Švč. Mergelės Marijos su kūdikėliu Jėzumi ant rankų skulptūra, kurią supa angelai auksuotais sparnais.

DAUGIAU BAŽNYČIOS NUOTRAUKŲ

Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia
Šiluvos bažnyčia

Džiugu! Jūs esate pirmas žmogus, kuris gali rašyti straipnį šia tema

Mes laukiame žmonių pasakojimų bei nuotraukų el. paštu. Gautą medžiagą skelbsime “Lietuvos bažnyčios” svetainėje.

Norisi sukurti unikalų turinį. Manome, kad apie savo kraštą daugiausiai žino jame gyvenantys žmonės. Tikime, kad jūsų krašte yra daug žmonių vertinančių tai, ką paliks po savęs ir šis projektas yra puiki proga išreikšti save.

O gal žinai tokį žmogų? Parodyk jam mūsų kvietimą prisdėti prie projekto.

Iš anksto dėkojame ir avansu sakome jums AČIŪ.

LIETUVOS BAŽNYČIOS

Vadaktų bažnyčia
Pamūšio bažnyčia
Meškuičių bažnyčia
Gasčiūnų bažnyčia
Kolainių bažnyčia
Kuršėnų bažnyčia

Comments are disabled.